اخبار

مجازات متخلفان بورسی تشریح شد- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، علی بهشتی روی در خصوص بسته شدن کدها و اعمال محدودیت برای کدهای سهام‌داری و معامله‌گرانی که در بورس اقدام به سفارش‌چینی و انجام دستورهای نامتعارف می‌کنند، گفت: بیشترین موارد تخلف از جانب معامله‌گران آنلاین و شرکت‌های کارگزاری مربوط به اردرهای زیر 500 هزار تومان است، در حالیکه از قبل غیر قانونی بودن این موضع توسط مقام ناظر اعلام شده بود.

مدیر امور اعضای شرکت بورس تهران اضافه کرد: با انجام این تخلف، کدهای سهامدارانی که مستقیم و از طریق درگاه‌های آنلاین اقدام به معامله می‌کنند، حدود 10 روز کاری و نیز برای معامله‌گران فعال در کارگزاری‌ها حداقل 5 روز بسته می شود؛ البته با توجه به نوع تخلف این تعداد روزها ممکن است بیشتر هم بشود.

عملیات بازارگردانی یک نماد قندی از امروز در بورس آغاز می‌شود- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

وی در اشاره به دیگر تخلفات موجود در این حوزه گفت: برخی معامله‌گران، سفارش‌هایی را انجام می دهند و در زمان‌هایی مشخص به حذف آنها می پردازند. این مورد نیز از تخلفاتی محسوب می‌شود که به موجب آن دسترسی معامله گران توسط نهاد ناظر محدود می‌شود. اردرهای نامتعارف و نیز رِنج کشیدن از دیگر تخلفات در این حوزه است که مانند موارد بالا به بسته شدن دسترسی معاملاتی فرد مذکور می انجامد.

این کارشناس بازار سرمایه توجه به دو نکته را برای رشد این بازار ضروری دانست و افزود: نخستین نکته به سرمایه‌گذاران و تصمیماتی که در بازارسرمایه می‌گیرند بستگی دارد. در نظر داشته باشید به طور قطع داشتن نگاه بلند مدت (دستکم یک سال به بالا) و نیز تشکیل سبد متنوعی از صنایع مختلف به کسب سود در این بازار کمک شایانی می کند. همچنین، افزایش آگاهی و دانش در خصوص بازارسرمایه و حضور در دوره‌های آموزشی از منابع موثق از دیگر موارد لازم برای حضور مستقیم در بازارسرمایه است.

وی در ادامه خطاب به علاقمندان سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه تاکید کرد: اگر فرصت لازم برای افزایش آگاهی در این زمینه ندارید حتما از روش های غیرمستقیم برای سرمایه گذاری مانند صندوق ها و شرکت های سبدگردان در این بازار بهره مند شوید.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

سهام عدالت خود را چه کنیم؟
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یک =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا