اخبار ارز دیجیتال

ماینکرفت با استفاده از توکن‌های NFT در این بازی مخالفت کرد

ماینکرفت با استفاده از توکن‌های NFT در این بازی مخالفت کرد

بازی ماینکرفت (Minecraft) امروز اعلام کرد که اجازه استفاده از توکن NFT و فناوری بلاکچین را در سرورهای داخل این بازی نمی‌دهد. تیم توسعه‌دهنده این بازی بسیار محبوب و جهانی، به نگرانی‌ها پیرامون برابری در دسترسی و ماهیت سوداگرانه بازار NFT اشاره کرده است. با توجه به محبوبیت جهانی و چشمگیر بازی ماینکرفت، کارشناسان این خبر را یکی از عوامل موثر بر نزولی شدن بازار رمزارز می‌دانند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوبریفینگ، دارندگان سرور ماینکرفت می‌توانند هزینه‌ای برای دسترسی بپردازند، اما نمی‌توانند از توکن‌های NFT استفاده کنند. شرکت توسعه‌دهنده ماینکرفت در بیانیه روز چهارشنبه خود گفته است که استفاده از توکن NFT در ماینکرفت موضوعی نیست که از آن حمایت کنیم یا اجازه آن را بدهیم.

این شرکت افزوده است که اجازه استفاده از فناوری‌های بلاکچین در سرورها و کلاینت‌های ماینکرفت را نمی‌دهد و استفاده از مدها و محتوای داخل بازی برای ایجاد دارایی‌های دیجیتال کمیاب امکان‌پذیر نیست.

ماینکرفت خاطرنشان کرده است که دارندگان سرورها می‌توانند هزینه‌ای برای دسترسی به سرور پرداخت کنند، اما تمام گیمرها باید تجربه مشترک و برابری داشته باشند. توکن‌های NFT با اهداف ماینکرفت در تضاد هستند، زیرا این فناوری می‌تواند مدل خاصی از کمیاب بودن و نابرابری را ایجاد کنند.

این تیم هم‌چنین درباره ماهیت سوداگرانه قیمت توکن‌های NFT هشدار داده و اذعان داشته است که ممکن است توکن‌های NFT هزینه زیادی برای خریداران داشته باشد. هم‌چنین درباره کلاهبرداری و تورم قیمت هشدار داده است.

ماینکرفت خاطرنشان کرده است که شرکت‌های شخص ثالث مختلف توکن‌های NFT مطابق با این بازی نظیر توکن‌های NFT برای بازی کردن در سرورهای بازی و توکن‌های NFT در ازای انجام وظایف مشخص خارج از بازی عرضه کرده‌اند.

اگرچه ممکن است که تیم توسعه‌دهنده نتواند استفاده از توکن NFT خارج از پلتفرم را کنترل کند، اما گفته است که این پروژه‌ها با ارزش‌های این بازی مطابق و همسو نیستند.

با این حال، طرفداران توکن‌های NFT کاملا ناامید نشده‌اند. شرکت مایکروسافت که مالک ماینکرفت است، سال گذشته با انجین (Enjin) در خصوص پروژه‌ای همکاری کرده است که این پروژه شامل توکن‌های NFT قابل استفاده در ماینکرفت بوده است. این اقدامات از جانب مایکروسافت می‌تواند مسیر را برای بازنگری سیاست‌ها در آینده هموار سازد.

بازی ماینکرفت یکی از بازی‌های بسیار محبوب در سطح جهان است و کارشناسان این خبر را در کنار خبر فروش بیت کوین در توسط تسلا یکی از عوامل نزولی شدن بازار رمزارزها می‌دانند.

منبع

بانک مرکزی اروپا خواستار ممنوعیت استخراج بیت کوین و قانون‌گذاری استیبل‌کوین‌ها است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا