اخبار اقتصادی

ماجرای معطلی صیفی‌جات‌ صادراتی پشت مرز آستارا/ رایزنی گمرک و وزارت خارجه برای ترخیص 2 ساعته 180 کامیون کالا- اخبار اقتصاد ایران – | “”

ماجرای معطلی صیفی‌جات‌ صادراتی پشت مرز آستارا/ رایزنی گمرک و وزارت خارجه برای ترخیص 2 ساعته 180 کامیون کالا- اخبار اقتصاد ایران – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، چند روز قبل تصاویر ارسالی تعدادی از صادرکنندگان محصولات کشاورزی نشان می‌داد‏، به علت مشکلاتی در خروج کامیون‌های حمل محصولات صادراتی کشاورزی در مرز آستارا، نگهداری این محصولات پشت مرز‌ها با چالش مواجه شده است.

پیگیری از گمرک ایران نشان میدهد، به دلیل تعطیلات سال نو میلادی در کشور آذربایجان گمرکات مرزی 2 روز به صورت کامل تعطیل بوده و هیچ گونه خدمات گمرکی اعم از تخریص کالا ارائه نمیکردند. بر این اساس در روز نخست تعطیلات گمرکات مرزی در کشور آذربایجان چالشهایی در خصوص ترخیص و خروج کالاهای صادراتی به خصوص اقلام کشاورزی ایجاد شد.

بر این اساس بعد از عدم خروج کالاهای صادراتی ایران از مرز آستارا، رئیس کل گمرک ایران  پیگیریها را از معاونت اقتصادی وزارت خارجه و سفارت ایران در آذربایجان به صورت فشرده آغاز کرده و تعطیلات در گمرک مرزی در کشور آذربایجان بعد از یک روز  به پایان رسید. بر این اساس هم اکنون روزانه 170 الی 180 کامیون حامل کالاهای صادراتی کشور از گمرک مرزی آستارا خارج میشوند.

لازم به ذکر است، تشریفات مربوط به خروج صیفی جات و سایر محصولات کشاورزی از گمرک مرزی آستارا در حداقل زمان ممکن ( حدود 2 ساعت) انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع

حمایت لینوکس از توسعه کیف پول‌های دیجیتال!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا