اخبار ارز دیجیتال

ماجرای ادعای کاربر توییتر در خصوص ورشکستگی کوکوین چه بود؟

ماجرای ادعای کاربر توییتر در خصوص ورشکستگی کوکوین چه بود؟

یکی از فعالان حوزه رمزارزها در توییتر دیشب رشته توییتی را منتشر کرد که در آن ادعا کرده بود که صرافی کوکوین (kucoin) به مرز ورشکستگی رسیده است و توانایی بازپرداخت وجوه کاربران خود را ندارد. این ادعا ساعتی بعد توسط مدیرعامل کوکوین تکذیب شد.

به گزارش میهن بلاکچین، اکانت توییتری otteroooo دیشب در رشته توییتی به این موضوع اشاره کرد که صرافی کوکوین در ماه می ۲۰۲۲ بزرگترین هولدر توکن رپد شده لونا روی شبکه اتریوم (wLUNA) بوده است و در جریان سقوط ترا متحمل ضرر سنگینی شده است.

این فرد همچنین ادعا کرده است که با توجه به اینکه واریز لونا در شبکه اتریوم در صرافی کوکوین امکان‌پذیر نبوده است پس این موجودی نمی‌تواند متعلق به کاربران این صرافی باشد و در واقع بخشی از اموال کوکوین بوده است.

اترو با توجه به این شواهد ادعا کرده است که این ضرر سنگین صرافی کوکوین را ورشکسته کرده است و قادر به بازپرداخت وجوه کاربران خود نیست. اما مسوولان این صرافی آن را اعلام نکرده‌اند.

توییت در خصوص ورشکستگی کوکوین

تکذیب این شایعه از سمت مدیرعامل کوکوین

اما ساعتی پس از این ادعا جانی لیو (Johnny Lyu) مدیرعامل کوکوین شخصا پستی را در وبلاگ کوکوین منتشر کرد که ضمن تکذیب این ادعا افزود که برخلاف ادعای otteroooo این صرافی امکان واریز لونا با استاندارد ERC20 بر بستر شبکه اتریوم را از قبل داشته است و این موجودی wLUNA متعلق به کاربران کوکوین است و این صرافی هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری در پروژه ترا نداشته و طبیعتا از سقوط این پروژه نیز ضرر خاصی را متقبل نشده است.

لیو همچنین در ادامه افزود که بر خلاف شایعات اخیر کوکوین هیچ‌گونه مشکل نقدینگی در بازپرداخت وجوه کاربران ندارد و حتی ۳۰۰ کارمند جدید برای گسترش فعالیت‌های خود استخدام کرده است. او در ادامه صفحه چت خود با این کاربر را منتشر کرد و افزود که این فرد به دنبال کسب درآمد از طریق ایجاد ترس (FUD) است.

در اسکرین شات این چت که در فضای تلگرام انجام شده است otteroooo درخواست فرستادن ۲ اتر را از مسوولین این صرافی برای اثبات ورشکسته نبودن می‌کند.

اسکرین شات چت مدیرعامل کوکوین

در این بین کاربر شناخته شده دیگری در توییتی از یک معامله‌گر نقل کرده است که پس از ادعای ورشکستگی کوکوین، درخواست برداشت مبلغ ۱.۵ میلیون دلار از این صرافی را به مقصد صرافی کراکن ثبت کرده است و این برداشت بدون تاخیر از سمت کوکوین انجام شده است.
تا بدین صورت تاییدی بر عدم ورشکستگی کوکوین داشته باشد.

توییت در خصوص ورشکستگی کوکوین

نکته‌ای که تمام کاربران باید به آن توجه داشته باشند این است که قرار داشتن دارایی رمزارزی شما در صرافی، تنها به معنای آن است که آن صرافی به شما قول داده است که مقدار خاصی از یک رمزارز خاص را به شما بدهد اما به معنای این نیست که شما اختیار دارایی خود را در دست دارید. تا زمانی که این دارایی به کیف پول شما منتقل نشود و کلید خصوصی آن تحت کنترل شما در نیاید، رمزارز به مالکیت شما در نیامده است. موضوعی که بارها در میهن بلاکچین به آن تاکید کرده‌ایم این است که از صرافی برای نگهداری دارایی‌های کریپتویی خود استفاده نکنید.

  • آیا صرافی کوکوین ورشکسته شده است؟

در حال حاضر نه می‌توان این موضوع را تایید کرد و نه می‌توان تکذیب کرد اما به هر حال جریان برداشت کاربران در این صرافی بدون مشکل و طبق روال در حال انجام است. اما به صورت اکید توصیه می‌شود که موجودی خود را نه در کوکوین و نه در هیچ صرافی دیگری نگه ندارید و از صرافی‌ها به عنوان کیف پول استفاده نکنید.

میهن بلاکچین

منبع

تحلیل قیمت اتریوم: آیا روند صعودی اخیر یک تله بوده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا