اخبار

قیمت سکه ثابت ماند / چرا تقاضا برای خرید طلا زیاد شد؟

، اگر چه امروز انس جهانی طلا نسبت به دیروز با ۱۰ دلار افزایش به قیمت یک هزار و ۸۶۶ دلار رسید اما ثبات بازار ارز اجازه نداد طلا در بازار ایران گران شود.

به گفته بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران، چنانچه سیاست بانک مرکزی مبنی بر تعدیل قیمت دلار باشد، بازار طلا دیگر روند افزایشی ندارد و احتمالا قیمت طلا فردا در بازار ثابت باقی بماند. نوسان قیمت دلار به رفتار سیاست‌ خارجی مرتبط است. چنانچه شرایط منطقه آرام باشد قیمت طلا چندان گران نمی‌شود.

سید محمود فضل آذر شریبانی معتقد است: در آستانه روز مادر تقاضا برای خرید طلا زیاد شده است. خوشبختانه تقاضا برای خرید طلای آب شده کم شده و مردم بیشتر مصنوعات طلا می‌خرند. اما حجم خرید طلا توسط مردم کم شده و به نظر می‌رسد که با وجود ثبات قیمت‌ها طلا جذابیتش را برای سرمایه‌گذاری از دست داده است.

روز گذشته ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران گفته بود: «پیش‌بینی می‌شود فردا (امروز) هم قیمت طلا کمی گران شود. اما چنانچه ثبات در بازار ارز تداوم داشته باشد، طلا گران نمی‌شود.» پیش‌بینی که محقق شد و قیمت طلای ۱۸ عیار چهار هزار تومان نسبت به دیروز افزایش یافت.

امیدواریم قیمت طلا ثابت شود

فضل آذر شریبانی درباره آینده بازار طلا به گفت: امیدواریم قیمت طلا ثابت باقی بماند که هم تکلیف فروشنده و هم خریدار مشخص شود، چرا که با وجود نوسان قیمت‌ها خریدار و فروشنده هر دو منتظر پایین آمدن قیمت طلا هستند که این رفتارها داد و ستد در بازار را کاهش می‌دهد.

فقط سکه ۱۰۰ هزار تومان گران شد

فضل آذر شریبانی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای ۱۸ عیار نسبت به دیروز ۴ هزار تومان افزایش یافت و با نرخ یک میلیون و ۶۵ هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید هم نسبت به دیروز با ۱۰۰ هزار تومان رشد با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز قیمت نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی نسبت به دیروز ثابت باقی ماند که قیمت هر یک به ترتیب ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ۳ میلیون و ۸۰۰ و ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است.

نابینایان کد بورسی را غیرحضوری می‌گیرند- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا