اخبار ارز دیجیتال

فعال شدن مقدار زیادی بیت کوین خفته

فعال شدن مقدار زیادی بیت کوین خفته

فعال شدن مقدار زیادی بیت کوین خفته

۱۱ فروردین ۱۴۰۱

مقدار زیادی بیت کوین خفته فعال شده است. به گفته WhaleAlert، یک ربات توییتر که تراکنش های بزرگ را ردیابی می کند، خبر داده است که در مجموع ۱۱۳۲۵ بیت کوین غیرفعال پس از ۷.۷ سال فعال شده است.

کل جمع به بخش های کوچکتر تقسیم شده و در ۶۸۹ آدرس مختلف توزیع شده است.

Whale Alert بیان می‌کند که مقدار انبوه بیت کوین فعال شده ممکن است با سرقت Cryptsy مرتبط باشد.

در سال ۲۰۱۶، صرافی منحل شده اعلام کرد که به دلیل هکی که ظاهراً در جولای ۲۰۱۴ رخ داده است، ورشکسته شده است. قبل از آن، مشتریان Cryptsy به طور انبوه با تاخیر در برداشت مواجه شدند.

پس از آن پل ورنون، مدیر عامل و بنیانگذار Cryptsy، با شکایت زیادی روبرو شد. این شکایت ها توسط مشتریان ناراضی که تاجر Boynton Beach را متهم به فرار با میلیون ها دلار ارز دیجیتال می کردند، انجام شد. در سپتامبر ۲۰۱۷، یک قاضی فدرال در فلوریدا حکم داد که کریپسی واقعاً ۱۱۳۲۵ بیت کوین از دست داده است، اما دادگاه نتوانسته دزد را شناسایی کند.

گفته می‌شود که ورنون در سال ۲۰۱۵ حساب‌های کریپتیس را نقد کرده است. همچنین سرمایه ‌های غیرقانونی خود را به یک عمارت مجلل، یک حلقه الماس و یک ماشین گران قیمت تبدیل کرده است.

در ژانویه امسال، ورنون توسط وزارت دادگستری ایالات متحده به کلاهبرداری، پولشویی و فرار مالیاتی متهم شد. او گفته می شود بیش از یک میلیون دلار از کیف پول صرافی سرقت کرده و سپس پول را به حساب بانکی خود منتقل کرده است. پس از نقل مکان به چین در سال ۲۰۱۶، ورنون خود صرافی را هک کرد. همچنین او پایگاه داده آن را که حاوی وجوه مشتریان بود، دزدید و سپس از شر آن خلاص شد تا سرقت را پنهان کند.

برخی از کاربران توییتر حدس می زنند که مقامات ایالات متحده موفق شده اند وجوه دزدیده شده را مسدود و بازیابی کنند؛ زیرا به نظر می رسد این اعداد جمع شده اند. این مسئله آن بخش از نقل و انتقالات پشت سر هم که در روز سه شنبه انجام شد را توضیح می دهد.
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا