اخبار اقتصادی

فروش 47 میلیون دلار یوان چین توسط بانک مرکزی روسیه- اخبار اقتصاد جهان – | “”

فروش 47 میلیون دلار یوان چین توسط بانک مرکزی روسیه- اخبار اقتصاد جهان – | بورس سیگنال “”

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، بانک مرکزی روسیه در روز سه‌شنبه اعلام کرد 47 میلیون دلار یوان چین را در سیزدهم ژانویه برای خرید روبل فروخته است. روسیه تلاش می‌کند کسری بودجه ناشی از کاهش درآمد نفت و گاز را با مداخله در بازارهای ارز خارجی جبران کند.

 وزارت دارایی و بانک مرکزی روسیه چهارشنبه گذشته اعلام کردند قصد دارند 3.2 میلیارد روبل از یوان چین را در یکی از روزهای بین سیزدهم ژانویه تا ششم فوریه به‌عنوان بخشی از قانون بودجه روسیه بفروش برساند.

 طبق قانون بودجه روسیه، اگر درآمد مسکو از فروش نفت و گاز کاهش یابد، می‌تواند ذخایر ارز خارجی خود را جهت جبران روبل مورد نیاز برای بودجه بفروشد. اگر درآمد نفت و گاز افزایش یابد و وزارت دارایی روبل بیشتری بدست آورد، یوان را برای پر کردن ذخایر ارز خارجی خود خریداری می‌کند.

 وزارت دارایی روسیه قصد دارد در کل، 54.5 میلیارد روبل از یوان چین را که معادل حدود 800 میلیون دلار است، به فروش برساند، یعنی به همان اندازه که برای جبران کسری بودجه در ژانویه لازم است.

 نقل‌وانتقال مالی روسیه با یوان با هدف دور شدن از ارزهای غربی در مواجهه با تحریم‌ها که از آن‌ها با عنوان «ارزهای غیردوست» یاد می‌شود صورت می‌گیرد. این کار اقتصادهای چین و روسیه را به‌هم نزدیک‌تر می‌کند.

 انتهای پیام/53

منبع

۷۳۵ میلیون دلار قرارداد اختیار بیت کوین روز جمعه منقضی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + دو =

دکمه بازگشت به بالا