اخبار

عملکرد مالی یک نماد بورسی / «فپنتا» چقدر بازدهی داشته است؟

، شرکت صنعتی سپنتا که با نماد «فپنتا» و سرمایه ثبت شده ۵۴ هزار میلیارد ریالی در بورس پذیرفته شده است، در گزارش عملکرد مالی سالانه خود که در وبسایت کدال منتشر شده از درآمد عملیاتی ۶ هزار و ۳۷۸ میلیارد ریالی خود خبر داده که نسبت به سال مالی ۹۷ رشدی ۷۰ درصدی را نشان می‌دهد.

این رشد درآمدی در حالی به ثبت رسیده که میزان هزینه‌های این شرکت در سال گذشته ۶۹ درصد افزایش داشته و همین موضوع موجب شده تا سود پایه هر سهم این شرکت با رشدی ۱۰۵ درصدی به ۴۱۲۰ ریال به ازای هر سهم برسد.

اولین خانه امید بازنشستگان لرستان در بروجرد آماده بهره برداری است

فپنتا در سال گذشته در مجموع ۷۹ هزار و۵۴۷ تن انواع لوله را به فروش رسانده که نسبت به سال مالی ۹۷ رشدی ۱۴ درصدی داشته است. این در حالی است که نرخ فروش محصولات این شرکت نیز در مقایسه با سال گذشته به طور متوسط ۴۵ درصد افزایش داشته است.

شرکت صنعتی سپنتا در اردیبهشت ماه امسال از روش ۱۰ هزار و ۶۱۴ تن انواع لوله گالوانیزه و لوله سیاه بیش از ۱۰۵ میلیارد تومان درآمد داشته که در مقایسه با اردیبهشت سال ۹۸ رشدی ۶۹ درصدی داشته است. میزان فروش این شرکت همچنین در مقایسه با فروردین ماه امسال نیز حدود ۴۶۵ درصد بیشتر بوده و به اوج یکسال اخیر خود رسیده است.

بازدهی فپنتا در یک ماه اخیر اگر چه منفی بوده اما این نماد در یکسال اخیر توانسته بیش از ۵۷۰ درصد برای سهامدارنش سودآوری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − یک =

دکمه بازگشت به بالا