اخبار

عرضه اقلام مورد نیاز ماه رمضان بدون افزایش قیمت

لطفا برای مشاهده آخرین اخبار بورسی به کانال تلگرام بورس سیگنال مراجعه نمایید.

به گزارش بورس سیگنال، عباس تابش در یکصد و نود و یکمین جلسه ستاد تنظیم بازار، در خصوص وضعیت کالاها و اقلام مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان، بیان کرد: خرما که شاخص کالاهای ویژه ماه مبارک رمضان است به قیمت مصوب در کف بازار موجود و در اختیار مردم است و با توافقی که با انجمن ملی خرما و تولیدکنندگان شده است خرمای ۷۰۰ گرمی به قیمت ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه می‌شود.

وی در خصوص قیمت عرضه انواع برنج در بازار نیز افزود: میانگین قیمت برنج هندی ۹ هزار و ۳۰۰ تومان، متوسط قیمت برنج هاشمی ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان و متوسط قیمت برنج تایلندی نیز ۱۳ هزار و ۷۳۰ تومان است.

معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص شکر نیز گفت: در حال حاضر هر کیلو شکر به قیمت ۵ هزار و ۹۰۰ تومان در زنجیره توزیع عرضه می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

انبارهای روغن فعال هستند

وی در خصوص روغن خوراکی نیز بیان کرد: انبارهای روغن فعال هستند و مشکلی در بازار نیز نداریم و هیچ‌گونه افزایش قیمتی در این کالا که از کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به ویژه در ماه مبارک رمضان نیز هست، نداشته‌ایم.

کاهشی در عرضه ماکارونی نداشته‌ایم

معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص وضعیت ماکارونی در بازار نیز گفت: کاهشی در عرضه ماکارونی مورد نیاز مردم به ویژه در این ماه مبارک نداشته ایم، قیمت ها نیز بدون تغییر است، فقط یک شرکت اقدام به افزایش خودسرانه قیمت کرده است که پرونده آن برای برخورد قانونی به مراجع ذی‌صلاح ارسال شده است.

۱۲ قلم کالای لبنی مشمول قیمت‌گذاری تثبیتی است

تابش در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص قیمت لبنیات نیز بیان کرد: ۱۲ قلم کالای لبنی مشمول قیمت‌گذاری تثبیتی است و تغییر قیمت در مابقی کالاهای لبنی نیز باید با هماهنگی و نظارت انجام شود که تا پایان ماه مبارک رمضان هیچ‌گونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

بر اصل وفور و فراوانی کالا در بازار اعتقاد داریم

‌معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: تمامی اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان به وفور و بدون هیچ‌گونه افزایش قیمتی در بازار موجود است و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اینکه بر اصل وفور و فراوانی کالا در بازار اعتقاد داریم، تصریح کرد: اگر برای تامین کالایی مجبور به واردات آن شدیم، باید واردات با کمترین بروکراسی ادارای و در اسرع وقت انجام شود.

 

منبع: مهر

تاکید روحانی بر خروج سازمان تامین اجتماعی از بنگاه داری/ هزینه های درمانی به موقع پرداخت شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا