اخبار ارز دیجیتال

عرضه استیبل کوین Djed کاردانو در هفته آینده؛ قیمت کوتی ۱۶٪ افزایش یافت

عرضه استیبل کوین Djed کاردانو در هفته آینده؛ قیمت کوتی ۱۶٪ افزایش یافت

استیبل کوین الگوریتمی کاردانو با نام Djed قرار است بالاخره در هفته آینده (احتمالا ۱ فوریه) راه‌اندازی شود. این استیبل کوین توسط کوتی (COTI) توسعه و بر بستر شبکه کاردانو ایجاد شده است. قیمت رمزارز COTI پس از اعلام این خبر حدود ۱۶٪ افزایش یافت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بین‌کریپتو، بسیاری از فعالان حوزه برای مدت‌ها منتظر عرضه استیبل کوین Djed شبکه کاردانو بودند. این استیبل کوین از اواسط اردیبهشت گذشته روی شبکه آزمایشی راه‌اندازی شده بود اما برای مدت طولانی عرضه آن روی شبکه اصلی صورت نگرفته بود.

تا اینکه دیشب صفحه رسمی شبکه COTI اعلام کرد که عرضه Djed برای هفته آینده برنامه‌ریزی شده است. شایان ذکر است که سرمایه‌گذار اصلی شبکه کوتی بنیاد کاردانو بوده است و مسوولیت به سرانجام رساندن Djed نیز بر عهده کوتی بوده است.

عرضه استیبل کوین Djed کاردانو

در پی اعلام این خبر، قیمت COTI با حدود ۱۶٪ افزایش تا حدود ۱۱ سنت پیشروی کرد.

هر توکن DJED معادل یک دلار است و برای ضرب آن باید معادل یک دلار رمزارز ADA به قرارداد هوشمند این استیبل کوین واریز شود. علاوه‌بر این برای ضرب هر واحد DJED باید معادل ۴ تا ۸ برابر ارزش آن، توکن SHEN به عنوان وثیقه گذاشته شود که این به معنای آن است که این استیبل کوین الگوریتمی پشتوانه‌ای ۴۰۰٪ دارد.

COTI همچنین اعلام کرد که هم DJED و هم SHEN در هفته آینده در صرافی بیترو (Bitrue) لیست خواهند شد. همچنین MinSwap به عنوان بزرگترین DEX شبکه کاردانو جفت ارزهای ADA/DJED و ADA/SHEN را به استخرهای نقدینگی خود اضافه خواهد کرد.

قیمت کاردانو با عرضه Djed افزایش خواهد یافت؟

  • با کاربردی شدن استیبل کوین DJED و افزایش تقاضا برای آن، تقاضا برای رمزارز ADA نیز افزایش پیدا می‌کند. استیبل کوین DJED در برنامه‌ها و صرافی‌های غیر‌متمرکز بر بستر کاردانو مورد استفاده خواهند گرفت. به همین دلیل با توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز شبکه کاردانو تقاضا برای DJED افزایش پیدا می‌کند و در نهایت ممکن است منجر به افزایش قیمت ADA شود.

منبع

شیبا اینو چیست؟همه چیز راجع به Shiba inu
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

nobitex
دکمه بازگشت به بالا