اخبار

عربستان بخشی از سهام بوئینگ، فیسبوک و سیتی گروپ را خرید- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

عربستان بخشی از سهام بوئینگ، فیسبوک و سیتی گروپ را خرید- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش #بورس سیگنال و به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، طبق اطلاعات بدست آمده از یک سند متعلق به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، یک صندوق سرمایه‌گذاری دولت عربستان سعودی در شرکتهای بزرگ آمریکایی از جمله بوئینگ، فیسبوک و سیتی‌گروپ سهام اقلیت را خریداری کرده و مجموع سهام خود را در بازار بورس آمریکا به 10 میلیارد دلار رسانده است.

این صندوق دولت عربستان که «صندوق سرمایه‌گذاری عمومی» نام دارد با ارزش 300 میلیارد دلار، اقدام به خرید سهام اقلیت در شرکت‌های مهم جهان و بهره برداری از ضعف به وجود آمده در بازارها درپی شیوع ویروس کرونا کرده است.

طبق سند کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا که روز جمعه منتشر شده است، این صندوق اعلام کرده که دارای سهامی به ارزش 713.7 میلیون دلار در شرکت بوئینگ، حدود 522 میلیون دلار در شرکت سیتی گروپ، 522 میلیون دلار در شرکت فیسبوک، 495.8 میلیون دلار در شرکت دیزنی و 487.6 میلیون دلار در بانک آمریکاست.

بر اساس این سند، صندوق حاکمیتی عربستان حدود 514 میلیون دلار از سهام شرکت ماریوت و سهم کوچکی نیز از شرکت برکشایر هاتاوی را در اختیار دارد.

این صندوق همچنین 827.7 میلیون دلار سهام شرکت نفتی بریتیش پترولیوم را که دارای رسید سپرده‌های آمریکایی است، خریداری کرده است.

بنابر این گزارش، صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان اوایل سال جاری میلادی سهام برخی شرکتهای بزرگ از جمله رویال داچ شل، توتال، انی و اکوئینور را نیز خریداری کرد.

انتهای پیام/

یک صندوق قابل معامله به جمع صندوق‌های بورسی اضافه شد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا