اخبار ارز دیجیتال

صرافی بایننس به «اتحادیه متخصصان امور تحریم» می‌پیوندد

صرافی بایننس به «اتحادیه متخصصان امور تحریم» می‌پیوندد

همزمان با تحریم‌های چندجانبه علیه روسیه و تحریم‌های آمریکا علیه ایران، صرافی بایننس از سوی قانون‌گذاران در آمریکا و اروپا زیر ذره‌بین قرار گرفته است. بایننس برای کنترل هجمه‌ها از این جهت، در حال اقداماتی است که آخرین آن‌ها پیوستن به «اتحادیه متخصصان امور تحریم‌ (ACSS)» است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بایننس به یکی از اولین شرکت‌های حوزه کریپتو است که به «اتحادیه متخصصان امور تحریم (Association of Certified Sanctions Specialists یا به اختصار ACSS)» ملحق می‌شود. صرافی بایننس در بیانیه روز ۶ ژانویه (۱۶ دی) اذعان داشته است به آموزش تیم پرسنل ناظر بر تحریم‌ها در این صرافی می‌پردازد. گفتنی است که این اقدام بخشی از فرایند کسب مجوز در اتحادیه ACSS به شمار می‌آید.

طبق اطلاعات موجود در وبسایت اتحادیه، این گروه در مورد «دانش و مهارت‌های مشترک در تمام متخصصان تحریم‌ها در شرایط کاری مختلف» آزمونی ترتیب داده و ارائه کرده است. چاگری پویراز (Chagri Poyraz) رییس بخش جهانی تحریم‌های بایننس گفته است:

صنعت بلاکچین هنوز در سال‌های ابتدایی خود قرار دارد. اولویت ما، تقویت مستمر بالاترین سطح پیروی از قوانین در عرصه‌ای است که شاهد تکامل سریعی است. ما همراه با سایر افراد و نهادهای حاضر در این صنعت در صدد ایجاد یک استاندارد برای امنیت و پیروی از قوانین هستیم.

همچنین در توییتی که بایننس در مورد پیوستن به ACSS منتشر کرد آمده است:

بایننس به اتحادیه متخصصان امور تحریم (ACSS) می‌پیوندد.

ما به عنوان اولین صرافی رمزارز که به این اتحادیه می‌پیوندد، قصد داریم از مواد آموزشی، پایگاه‌های داده و شبکه‌های ACSS برای بهبود استانداردهای پیروی از قوانین در صنعت کریپتو استفاده کنیم.

پویراز در ماه اکتبر (مهرماه) اظهار داشته بود که بایننس از قوانین مرتبط با تحریم‌ها علیه روسیه پس از حمله نظامی این کشور به اوکراین پیروی می‌کند، اما در خصوص شفافیت دستورالعمل‌های اتحادیه اروپا درباره صنعت کریپتو هم‌چنان جای بهبود و ارتقا دیده می‌شود. همچنین گزارش‌هایی منتشر شده است که اذعان داشته‌اند صرافی بایننس به کاربران ایرانی امکان داده است به سرویس‌های خاصی دسترسی یابند. این موضوع، نقض تحریم‌های آمریکا بوده و منجر به بازبینی و موشکافی نهادها و مسئولان از بایننس شده است.

طبق گفته بایننس، دوره‌های ACSS دستورالعمل‌های دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری (OFAC) را به تیم بایننس آموزش می‌دهد و آنها را از خطرات بالقوه نقض این دستورالعمل‌ها مطلع می‌سازد. بایننس هم‌چنین در ماه دسامبر به اتاق بازرگانی دیجیتال (Chamber of Digital Commerce) ملحق شده است. هدف بایننس از این اقدام، تلاش برای شفافیت قانونی در آمریکا بوده است. هرچند، بعضی از سیاستگذاران این صرافی را به دلیل نقض قوانین ضدپولشویی و تحریم‌ها مورد هدف و انتقاد قرار داده‌اند.

نظر نویسنده: این اقدام بایننس که نشانه‌ای از تنگ‌تر شدن حلقه محاصره قانون‌گذاران بر صرافی بایننس است برای کاربران ساکن کشورهای تحت تحریم مانند ایران نیز تبعاتی دارد. کسانی که از احراز هویت‌های غیراصیل و سرورهای مجازی کشورهای دیگر برای ارتباط با بایننس استفاده می‌کنند باید در رعایت نکات امنیتی جدی‌تر باشند و از نگهداری دارایی در صرافی‌های متمرکز به خصوص بایننس به شدت خودداری کنند و از کیف پول‌های امن (ترجیحا سخت افزاری) استفاده کنند.

منبع

سرمایه گذاری در اتریوم به دلیل امکان پذیرش ETF به بالاترین سطح رسید - ""
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

nobitex
دکمه بازگشت به بالا