اخبار ارز دیجیتال

شیبا اینو (Shiba Ino)

شیبا اینو یک ارز دیجیتال است که در دنیای رمزارزها شهرت پیدا کرده است. این ارز در سال 2020 به عنوان جایگزین غیر متمرکزی برای سیستم‌های بانکی سنتی ایجاد شد. نام این ارز از نام سگ نژاد شیبا اینو که در ژاپن محبوب است، گرفته شده است. شیبا اینو از تکنولوژی بلاکچین استفاده می‌کند تا تراکنش‌های سریع و امن را ممکن سازد، که برای کسانی که به حریم خصوصی و امنیت در تراکنش‌های مالی خود اهمیت می‌دهند، گزینه جذابی است. این ارز جذب طرفدارانی شده است که به دنبال بازدهی بالا هستند. به طور کلی، شیبا اینو یک ارز دیجیتال منحصر به فرد و نوآورانه است که در دنیای رمزارزها توجه زیادی به خود جلب کرده است. اگر می‌خواهید بدانید که شیبا اینو چیست و از کجا آمده است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شیبا اینو

واژه shiba inu در زبان ژاپنی نام نژاد سگی شکاری است که دقیقاً تصویر آن در لوگوی دوج کوین هم به چشم می‌خورد. از آنجایی که این ارز یک توکن ERC-20  محسوب می‌شود، دارای بلاکچین اختصاصی نیست. ریوشی در وایت پیپر آن عنوان کرده است: به این دلیل بستر اتریوم را برای ساخت اکوسیستم انتخاب کردم، که پیش از این امنیت این شبکه بر همگان ثابت شده بود و این بلاکچین به خوبی به پروژه اجازه می‌دهد که غیرمتمرکز باقی بماند. شیبا مانند بیت کوین، اتریوم و تتر و… ارزش چندانی ندارد بلکه میم کوین محسوب می‌شود و بیشتر جنبه سرگرمی دارد.

تیم توسعه شیبا اینو چه کسانی هستند؟

شیبا اینو در آگوست سال 2020 با هدف سرگرمی راه اندازی شد و توسعه دهندگان برای ساخت و راه اندازی آن هیچ هزینه ای نکرده اند. فردی با هویت ناشناس و نام مستعار ریوشی قصد داشت نشان دهد که میتوان بدون هزینه حتی یک دلار و بدون نیاز به تبلیغ، یک رمز ارز را به شهرت و موفقیت رساند. تا به اینجا به نظر می رسد که ریوشی تا حدودی به هدف خود رسیده است چرا که شیبا بدون تبلیغ و پشتوانه‌ ی مالی توانسته به محبوبیت قابل توجهی در بازار رمز ارزها دست پیدا کند.

ریوشی منتقد سیستم اقتصادی بسیاری از ارزهای دیجیتالی است که درصد قابل توجهی از توکن‌های آن در اختیار تیم توسعه یا فرد توسعه‌دهنده پروژه است. از این رو، شیبا اینو با ایده‌ی ساخت یک سیستم غیرمتمرکز واقعی وارد بازار شد. او مدعی است که تیم توسعه حتی یک توکن را برای خود نگه نداشته و تمام توکن‌ها در بازار توزیع شده است.

ارتباط ویتالیک بوترین با شیبا اینو

خالق این پروژه در گام اول، نیمی از توکن‌های Shiba که پیش از این در کیف پولی به منظور سوزاندن آن ذخیره کرده بود در اقدامی تعجب بر انگیز، به کیف پول ویتالیک بوترین، خالق شبکه اتریوم، انتقال داد.

ویتالیک بوترین خالق اتریوم

ویتالیک بوترین، نود درصد از توکن‌های شیبا اینو خود را سوزاند و قصد دارد ده درصد باقیمانده را در بلند مدت خیریه کمک کند.

ویژگی های مهم شیبا اینو چیست؟

اکوسیستم شیبا اینو دارای سه توکن به نام های SHIB، BONE و LEASHاست. در ابتدا توکن LEASH قرار بود با استفاده از مکانیزم عرضه الاستیک، ارزشش همواره برابر با قیمت دوج کوین باقی بماند. اما بعدا این سازوکار تغییر یافت و تعداد کل توکن‌های LEASH به 100 هزار توکن محدود شد. این ارز دیجیتال به افرادی که تامین نقدینگی رمز ارز SHIB در صرافی‌های غیرمتمرکز را انجام می‌دهند، به صورت پاداش توزیع خواهد شد.

توکن BONE یک توکن حاکمیتی در اکوسیستم شیبا اینو است که هولدرهای آن حق رای در مدیریت این اکوسیستم دارند. تعداد کل توکن‌های BONE به 250 هزار توکن محدود شده است. این ارز رمزنگاری شده بیشتر در شیبا سواپ کاربرد دارد.

نقشه راه پروژه شیبا اینو

  • خالق این پروژه درباره نقشه راه توسعه این پروژه چنین می‌گوید: اگر شما در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارید، با صحبت کردن در مورد این توکن به ما کمک خواهید کرد.
  • اگر صرافی دارید، می‌توانید آن را در صرافی خود لیست کنید.

اگر توسعه ‌دهنده در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال هستید، ایده‌های خود را مطرح کنید.

با توجه به این صحبت ها متوجه می شویم که با گونه جدیدی از توسعه‌ی یک پروژه روبه‌رو هستیم. شاید به سختی بتوان رمز ارزی را پیدا کرد که خالق آن، این چنین نسبت به پروژه خود بی تفاوت باشد چه بسا که حتی پیدا نشود.

شیبا سواپ چیست؟

ریوشی، توسعه‌دهنده این ارزدیجیتال، جدیدترین عضو این اکوسیستم به نام شیبا سواپ را در سال 2020 معرفی کرد. سواپ در اصل یک صرافی غیرمتمرکز است که از شیبا اینو در کنار دو توکن «LEASH» و «BONE»، به عنوان توکن‌های ابزاری بهره برده است.

بهترین کیف پول های شیبا اینو چیست؟

از آنجا که ارز دیجیتال شیبا اینو، یک توکن مبتنی بر بلاک چین اتریوم است از این رو می‌توان آن را در تمام کیف پول‌هایی که از شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کنند ارسال کرد.

تراست والت، مای اتر والت، کوینومی، لجر و متامسک از جمله کیف پول‌هایی است که می‌توان از آنها به منظور مدیریت این ارز دیجیتال استفاده کرد.

 

بهترین صرافی برای ارز دیجیتال شیبا اینو چیست؟

اولین صرافی که این ارز دیجیتال را ارائه داد و امکان معامله آن را فراهم کرد، صرافی غیر متمرکز یونی سواپ بود. کم کم صرافی‌های متمرکز دیگری هم امکان معامله این ارز دیجیتال را فراهم کردند. یکی از مهم‌ترین آن‌ها صرافی بایننس است. علاوه بر در این صرافی‌های دیگری مثل:

صرافی هووبی (Huobi)

صرافی کوکوین (Kucoin)

و صرافی کوینکس (CoinEx)

امکان معامله این ارز دیجیتال وجود دارد.

کسب شیبا اینو رایگان

آیا شیبا اینوی رایگان واقعیت دارد؟

بله مقدار توکن شیبایی که شما بابت ثبت نام دریافت میکنید مبلغ کمی است که بیشتر جنبه تبلیغاتی برای صرافی ها دارد. اما درصورتی که میخواهید از فاست ها و ایردراپ ها استفاده کنید ، توصیه میکنیم از صرافی های معتبر ایرانی استفاده کنید. در این صورت ریسک شما کمتر خواهد شد. کلیه موارد مطرح شده در این مطلب تست شده است.

صرافی های ایرانی که شیبا اینوی رایگان پاداش می دهند:

روش‌های مختلفی دیگری جز ثبت نام در صرافی ها برای دریافت رایگان ارز شیبا وجود دارد؛ از نصب و استفاده از بازی‌های رمز ارزی گرفته تا مشارکت در استخراج این رمز ارز.

در ادامه به برخی دیگر از روش های کسب شیبا اینو رایگان می پردازیم.

وب سایت تایم ‌باکس

وب سایت تایم باکس از پرطرفدارترین وب‌سایت‌های کسب درآمد آنلاین است. در این پایگاه اینترنتی، فرصت‌های پرشماری برای درآمدزایی وجود دارد. از مشارکت در نظرسنجی‌ها گرفته تا تماشای ویدئوهای آنلاین و…

پس از ثبت‌نام در تایم ‌باکس و افزایش موجودی حساب، می‌توانید تقاضای برداشت وجه خود را ثبت و درآمدتان را در قالب شیبا یا دیگر ارزهای دیجیتال دریافت کنید.

وب‌ سایت فری‌کش

در این وب ‌سایت هم می‌توانید با انجام وظایفی همچون پاسخگویی به نظرسنجی‌ها یا دعوت از کاربران برای پیوستن به یک کارزار بازاریابی، درآمد کسب کنید. پس از فعالیت در وب‌سایت فری‌کش می‌توانید درآمد خود را با ارزهای فیات و یا در قالب ارزهای دیجیتال دریافت کنید.

کوین‌تیپلای

کوین ‌تیپلای هم از دیگر وب ‌سایت‌های درآمدزایی بر پایه فعالیت آنلاین است. با این حال، در این وب‌ سایت، درآمدها تنها در قالب ارزهای دیجیتال به کاربران پرداخت می‌شود. با ثبت ‌نام در این وب سایت و انجام کارهای آنلاین می‌توانید با کم ‌ترین دردسر، شیبا رایگان به دست بیاورید.

پیر2پرافیت

پیر 2 پرافیت از دیگر وب‌سایت‌های کسب درآمد غیرفعال است. برای کسب درآمد از پیر2 پرافیت، نخست باید نرم ‌افزار آن را روی تلفن همراه یا رایانه خود نصب کنید. این نرم ‌افزار به صورت خودکار، پهنای باند بلااستفاده کاربر را در اختیار دیگران قرار می‌دهد و در ازای آن به کاربر پول پرداخت می‌کند. با رسیدن موجودی حساب خود به 2 دلار می‌توانید تقاضای برداشت وجه کنید.

استخراج ارز شیبا اینو

استخراج یا همان ماینینگ، از دیگر روش‌های کسب ارز شیبا اینو به صورت رایگان است. همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، شیبا اینو یک توکن مبتنی بر شبکه اتریوم است؛ بنابراین همچون اتریوم می‌توانید با مشارکت در فرایند استخراج آن پاداش دریافت کنید.

کسب شیبا اینو رایگان از طریق بازی کردن

در این زمینه، بازی‌های بسیاری وجود دارند که وعده دریافت شیبای رایگان به کاربران می‌دهند؛ با این حال، بازخورد قابل اتکایی از کاربران برای اطمینان از صحت و سقم این وعده‌ها در دست نیست.

رکوردشکنی‌های کاردانو در آستانه به‌روزرسانی شبکه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا