اخبار ارز دیجیتال

شرکت‌های بزرگ از سرمایه‌گذاری در بیت کوین چقدر ضرر کرده‌اند؟ – ارز دیجیتال نیوز

شرکت‌های بزرگ از سرمایه‌گذاری در بیت کوین چقدر ضرر کرده‌اند؟ – ارز دیجیتال نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ در ۲۲ جولای، شرکت‌های تسلا (Tesla)، مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و بلاک (Block)، جمعا پنج میلیارد دلار در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری روی بیت کوین ضرر کردند. بر اساس این گزارش، کاهش ۵۹ درصدی قیمت بیت کوین در طول این سه ماه، منجر به زیان سرسام‌آور این شرکت‌ها شده است.
۷۰ درصد از این رقم پنج میلیاردی، متعلق به شرکت مایکرواستراتژی است که حدود چهار میلیارد دلار برای خرید ۱۲۹۶۹۹ بیت کوین هزینه کرده بود. زیان این شرکت، حدود ۳٫۴ میلیارد دلار برآورد شده است.
شرکت تسلا نیز گفته که ۷۵ درصد از دارایی‌های بیت کوین خود را به ارزش ۹۳۶ میلیارد دلار و با قیمت ۲۹۷۱۴ دلار به ازای هر بیت کوین، فروخته است. با این‌ همه، ایلان ماسک اعلام کرده که شرکت خودروسازی تسلا همچنان آماده‌ی خرید بیت کوین بیشتر در آینده است.
دارایی بیت کوینی شرکت بلاک، متعلق به جک دورسی، نیز که در ۳۱ مارس به ۳۳۶ میلیون دلار می‌رسید، حالا ارزشی معادل ۱۹۰ میلیون دلار دارد و این شرکت حدود ۱۴۶ میلیون دلار متضرر شده است.
با این‌ همه و علی‌رغم فروش گسترده بیت کوین از سوی مؤسسات، بازار این ارز دیجیتال در این سه ماهه به طرز قابل‌توجهی انعطاف‌پذیر بوده است. حجم معاملات نیز در طول سال ۲۰۲۲ در مقایسه با اوج بازار در سال ۲۰۱۷، بالاتر رفته است.
برخی متخصصان معتقدند قیمت ارز اصلی بازار کریپتو که به دلیل لیکويید شدن مؤسسات بزرگ، سقوط بزرگی را تجربه کرده بود، در ماه‌های آینده به ۳۰ هزار دلار بازمی‌گردد.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان

فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه
منبع کریپتو اسلیت

منبع

قاتل سولانا بازار را شوکه کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا