اخبار ارز دیجیتال

شبکه پالیگان به مدت ۱۱ ساعت از دسترس خارج شد؛ دلیل اختلال در شبکه چه بود؟

شبکه پالیگان به مدت ۱۱ ساعت از دسترس خارج شد؛ دلیل اختلال در شبکه چه بود؟

شبکه پالیگان از ساعت ۲۱:۲۰ روز پنجشنبه تا ساعت ۷:۳۰ صبح روز جمعه به وقت تهران دچار اختلال شده و از دسترس خارج شد. پالیگان علت این اختلال را به وجود آمدن باگ در فرآیند به‌روزرسانی شبکه عنوان کرد و خاطرنشان کرد که دارایی هیچ کاربری در این مدت در معرض خطر قرار نگرفته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، تیم پالیگان در ساعت ۱۹:۵۰ روز پنجشنبه اطلاعیه‌ای در وبلاگ خود منتشر کرد که از اختلال احتمالی در این شبکه به دلیل به‌روزرسانی از ساعت ۲۱:۲۰ خبر می‌داد. در این اطلاعیه ذکر شده بود که به دلیل وجود یک باگ در به‌روزرسانی این شبکه، اختلالاتی در مکانیسم اجماع پالیگان به‌وجود آمده است.

شبکه پالیگان از زنجیره جانبی پلاسما برای تولید بلاک جدید استفاده می‌کند که از ۲ لایه Bor (لایه ساخت بلاک جدید) و لایه Heimdall (لایه نظارت بر اجماع گواه اثبات سهام) تشکیل شده است. این اختلال در لایه Heimdall به وجود آمده بود که موجب شد تا ولیدیتورهای این شبکه در نسخه متفاوتی از زنجیره حضور داشته باشند و مکانیسم اجماع شکل نگیرد و درنتیجه در لایه Bor بلاک جدیدی ساخته نشود.

شبکه پالیگان به مدت ۱۱ ساعت از دسترس خارج شد

در ساعت ۲۱:۲۴ مطابق اطلاعیه، شبکه از دسترس خارج شد. تیم پالیگان در ساعت ۵ بامداد جمعه اطلاعیه دیگری را صادر کرد که هنوز مشغول برطرف کردن ایراد است و از یک به‌روزرسانی هات فیکس (hotfix) برای حل مشکل ساخت بلاک جدید استفاده خواهد کرد. مدتی بعد در ساعت ۷:۳۰ صبح جمعه تیم پالیگان تایید کرد که مشکل به صورت موقت حل شده است و شبکه در حالت عادی به کار خود ادامه می‌دهد اما برای حل کامل موضوع احتیاج به زمان دارد که ممکن است باعث اختلالاتی پراکنده در فعالیت شبکه شود.

به گفته تیم پالیگان در مدت این اختلال دارایی هیچ یک از کاربرانش در معرض خطر قرار نگرفته است.

cointelegraphcryptopotato

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − سه =

دکمه بازگشت به بالا