اخبار

شارپ بورس!!

با توجه به سه عامل تقویت‌کننده شاخص بازار سهام، در صورت تداوم این سه عامل سهامداران می‌توانند به آینده بورس امیدوار باشند.

تداوم روند رو به کاهش ارزش پول کشور در روزهای اخیر را باید یکی از عوامل تقویت عمومی تقاضای دارایی‌های مختلف از جمله سهام دانست. جهش قیمت جهانی فلزات طی روز جمعه هم عامل حمایت از غول‌های کالایی بورس تهران شد و با گمانه‌زنی‌های مثبت از نرخ مرجع ارز در بودجه سال آینده به رکوردشکنی تاریخی انجامید.

با توجه به سه عامل تقویت‌کننده شاخص بازار سهام که توسط روزنامه دنیای اقتصاد عنوان شده‌اند، در صورت تداوم این سه عامل سهامداران می‌توانند به آینده بورس امیدوار باشند.

این روزنامه در تحلیل اوضاع بازارها نوشته است: شاخص کل بورس تهران چهاردهمین صعود متوالی خود را طی روز گذشته با قدرت بیشتری به نمایش گذاشت. دماسنج اصلی سهام روز شنبه به لطف افزایش همه‌جانبه تقاضا رشدی ۶/ ۱ درصدی را ثبت کرد و پس از حدود دو ماه، ضمن تصاحب کانال تاریخی ۳۲۷ هزار واحد، رکورد قبلی در سیزدهم مهرماه را شکست. جدی‌ترین رشد شاخص کل بورس از ابتدای آبان‌ماه درحالی رقم خورد که ارزش معاملات خرد هم رقم قابل‌توجه ۱۹۰۰ میلیارد تومان را به ثبت رساند. تداوم روند رو به کاهش ارزش پول کشور در روزهای اخیر را باید یکی از عوامل تقویت عمومی تقاضای دارایی‌های مختلف از جمله سهام دانست. جهش قیمت جهانی فلزات طی روز جمعه هم عامل حمایت از غول‌های کالایی بورس تهران شد و با گمانه‌زنی‌های مثبت از نرخ مرجع ارز در بودجه سال آینده به رکوردشکنی تاریخی انجامید.

غول زغال‌سنگی در تدارک ورود به بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا