اخبار بورسی

شاخص بورس 9 هزار واحد رشد کرد- اخبار بازار سهام | بورس – | “”

شاخص بورس 9 هزار واحد رشد کرد- اخبار بازار سهام | بورس – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 672میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 2هزار و 628میلیارد تومان در بیش از 208هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 9هزار و 313واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 313هزار و 582واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های فرآوری معدنی اپال کانی پارس، تولیدی فولاد سپید فراب کویر و لامپ پارس شهاب با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 657میلیون ورقه به‌ارزش 5هزار و 512میلیارد تومان در 138هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 142واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 915واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و تولید نیروی برق دماوند شد و در مقابل شرکت‌های فولاد هرمزگان جنوب، صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود و سرمایه‌گذاری صبا تامین بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

منبع

پرش 30 هزار واحدی شاخص بورس در آخرین روز هفته- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا