اخبار بورسی

شاخص بورس 8 هزار واحد افت کرد- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 2میلیارد و 7میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش 2هزار و 477میلیارد تومان در 619هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 8هزار و 185واحدی در ارتفاع یک میلیون و 185هزار و 408واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی فرآوری معدنی اپال کانی پارس، بانک اقتصاد نوین و داده گستر عصر نوین – های وب با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

استراحت شاخص بورس در حوالی ارتفاع 1.4 میلیون واحد- اخبار بازار سهام | بورس - | ""

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 2243واحد، کل (هم‌وزن) 1028واحد، قیمت (هم‌وزن) 671واحد، آزاد شناور 9282واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم هم به ترتیب 7332 و 13814 واحد افت کردند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 658میلیون ورقه به‌ارزش 7هزار و 221میلیارد تومان در 133هزار نوبت، آیفکس 65واحد افت کرد و در ارتفاع 16هزار و 920واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و سرمایه‌گذاری صبا تامین تامین شد و در مقابل نمادهای معاملاتی پتروشیمی غدیر، پتروشیمی مارون و فرآورده‌های غذایی و قند چهار محال بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

واسطه‌ها و سازندگان زیاده خواه پاشنه آشیل بورس مسکن هستند- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − شش =

دکمه بازگشت به بالا