اخبار بورسی

شاخص بورس 3هزار واحد افت کرد- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 4میلیارد و 391میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش 5هزار و 241میلیارد تومان در 527هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 3هزار و 365واحدی در ارتفاع یک میلیون و 206هزار و 781واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل نمادهای معاملاتی معدنی و صنعتی چادرملو، پتروشیمی پارس و معدنی و صنعتی گل گهر با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 877واحد، کل (هم‌وزن) 539واحد، قیمت (هم‌وزن) 352واحد، آزاد شناور 5469واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم 3778 و 2264واحد افت کردند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 950 میلیون ورقه به‌ارزش 19هزار و 388میلیارد تومان در 176هزار نوبت، آیفکس 37واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 81واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل نمادهای معاملاتی گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و زغال سنگ پرورده طبس بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

احراز هویت چندعاملی برای معاملات برخط در دست بررسی است- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا