اخبار

شاخص بورس 23 هزار واحد رشد کرد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

لطفا برای مشاهده آخرین اخبار بورسی به کانال تلگرام بورس سیگنال مراجعه نمایید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی #بورس سیگنال و به نقل از خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 6میلیارد و 949میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 11هزار و 323میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 338هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 23هزار و 75واحدی در ارتفاع یک میلیون و 43هزار و 292واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پارس و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 6137واحد، کل (هموزن) 5497واحد، قیمت (هموزن) 3647واحد، آزاد شناور 36067واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب 24958و 13139واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 351میلیون ورقه به‌ارزش 5646میلیارد تومان در 876هزار نوبت، شاخص فرابورس(آیفکس) 178واحد رشد کرد و در ارتفاع 11هزار و 692واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، ذوب‌آهن اصفهان و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، پتروشیمی تندگویان و صنایع ماشین‌های اداری ایران بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

مدیریت "etf" در دست دولت نقض غرض است- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دو =

دکمه بازگشت به بالا