اخبار بورسی

شاخص بورس 22 هزار واحد رشد کرد- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 13میلیارد و 410میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 12هزار و 928میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 253هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 22هزار و 302واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 192هزار و 834واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری صدر تامین، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و تولید فولاد سپید فراب کویر با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص بورس ارتفاع 1.5میلیون واحد را پس گرفت- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 536میلیون ورقه به‌ارزش 20هزار و 532میلیارد تومان در 517هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 40واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 453واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، فولاد هرمزگان جنوب و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی مارون، صنعتی مینو و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

گزارش روزانه بورس 30 اردیبهشت/ عقب‌نشینی شاخص کل از کانال 2 میلیون و 300 هزار واحد- اخبار بازار سهام | بورس - | | خبرگزاری |
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا