اخبار بورسی

شاخص بورس 18 هزار واحد رشد کرد- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 8میلیارد و 597میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 11هزار و 279میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 462هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 18هزار و 129واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 527هزار و 452واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های ‌فولاد خراسان، سرمایه‌گذاری ملی ایران و سرمایه‌گذاری دارویی تامین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

جای پای شاخص بورس در میانه ارتفاع 1.5 میلیون واحد محکم شد- اخبار بازار سهام | بورس - | ""

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 917میلیون ورقه به‌ارزش 5هزار و 517میلیارد تومان در 791هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 64واحد رشد کرد و در ارتفاع 20هزار و 68واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، هلدینگ صنایع معدنی خارومیانه و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های صنعتی مینو، بانک دی و پلیمر آریا ساسول بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

کاهش 99 هزار واحدی شاخص بورس در 24روز معاملاتی- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا