اخبار بورسی

شاخص بورس 10 هزار واحد رشد کرد- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 7میلیارد و 966میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 8هزار و 963میلیارد تومان در بیش از 998هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 10هزار و 273واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 210هزار و 161واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پاایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، بانک پارسیان و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

تغییر دسته سفارش شرکت‌های بورسی از شنبه آینده/ حذف سفارش های پنهان- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 2678واحد، کل (هم‌وزن) 292واحد، قیمت (هم‌وزن) 190واحد، آزاد شناور 11152احد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب 8835 و 16210 واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 264میلیون ورقه به‌ارزش 7هزار و 980میلیارد تومان در 372هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 32واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 119واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، بانک دی و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

افت 47 هزار واحدی شاخص بورس در مرداد امسال- اخبار بازار سهام | بورس - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یک =

دکمه بازگشت به بالا