اخبار بورسی

شاخص بورس به رشد 2 هزار واحدی قناعت کرد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 10میلیارد و 715میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 13هزار و 698میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 747هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 2هزار و 118واحدی در ارتفاع یک میلیون و 118هزار واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و گسترش نفت و گاز پارسیان شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مخابرات ایران و معدنی و صنعتی گل گهر با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

پیشنهاد واگذاری سرخابی‌ها به روش پیمان مدیریت- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادلی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 719واحد، کل (هموزن) 27310واحد، قیمت (هموزن) 1805واحد، آزاد شناور 4865واحد و شاخص‌ بازار اول 4150 واحد رشد و شاخص بازار دوم 3527 افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3 میلیارد و 503میلیون ورقه به‌ارزش 6131میلیارد تومان در 695هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 91واحد رشد کرد و در ارتفاع 12هزار و 585واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پلیمر آریا ساسول و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا تامین، فولاد هرمزگان جنوب و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

عوامل ریزش چندین ماهه شاخص بورس- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 13 =

دکمه بازگشت به بالا