اخبار بورسی

شاخص بورس به رشد 2 هزار واحدی بسنده کرد- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 11میلیارد و 991میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 12هزار و 292میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 251هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 2هزار و 83واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 264هزار و 337واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و معدنی و صنعتی گل گهر با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

تغییر حجم سفارش‌ صندوق‌های قابل معامله و درآمد ثابت در فرابورس- اخبار بازار سهام | بورس - | ""

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 543واحد، شاخص‌های کل (هم‌وزن) 1460واحد، قیمت (هم‌وزن) 955واحد، آزاد شناور 6315واحد و ‌بازار اول 6095 واحد رشد و شاخص بازار دوم 11741 واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 182میلیون ورقه به‌ارزش 8هزار و 32میلیارد تومان در 507هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 56واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 816واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های آهن و فولاد ارفع، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و زغالسنگ پرورده طبس بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جزئیات ورود خودرو به بورس کالا- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا