اخبار بورسی

شاخص بورس به ارتفاع 1 میلیون واحد نزدیک‌تر شد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی #بورس سیگنال و به نقل از خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 9میلیارد و 991میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 7هزار و 197میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 94هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 17هزار و 348واحدی در ارتفاع 987هزار و 761 واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مس صنایع مس ایران و سرمایه‌گذای تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های سایپا، فرآورده‌های نسوز پارس و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی: رانتخواران مخالف عرضه خودرو در بورس هستند- اخبار خودرو - | ""

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2 میلیارد و 381 میلیون ورقه به‌ارزش 3400میلیارد تومان در 537هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 127واحد رشد کرد و در ارتفاع 11هزار و 344واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهرزمین، پلیمر آریا ساسول و پالایش نفت لاوان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری مدیریت انرژی امید تابان هور، سرمایه‌گذاری صبا تامین و توسعه مولد نیروگاهی جهرم بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/09/02- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا