اخبار بورسی

شاخص بورس برای ششمین روز پیاپی منفی بود- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 140میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4 هزار و 136میلیارد تومان در بیش از 468هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 6هزار و 733واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 262هزار و 745واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری ساختمان ایران، سرمایه‌گذای صنایع شیمیایی ایران و آلومینیوم ایران با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

رشد 3.6 درصدی شاخص فرابورس در آذرماه- اخبار بازار سهام | بورس - | ""

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 1753واحد، کل (هم‌وزن) 945واحد، قیمت (هم‌وزن) 616واحد، آزاد شناور 9262واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب 7451 و 4896 واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 945میلیون ورقه به‌ارزش 35 هزار و 964میلیارد تومان در 111هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 12واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 919واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد،  سرمایه‌گذاری صبا تامین و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه شد و در مقابل شرکت‌های پتروشییم زاگرس، پتروشیمی تندگویان و مدیریت انرژی امید تابان هور بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

اعمال سقف رقابتی، راهکاری برای جلوگیری از افزایش بی‌ضابطه قیمت محصولات پتروشیمی- اخبار اقتصاد ایران - | "" | خبرگزاری "" | ""
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 19 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا