اخبار

سیاست‌های کاهش نرخ دلار پیگیری شود

دلخوش با بیان اینکه نرخ ارز باید کاهش یابد، گفت: در نظر گرفتن پول واحد میان کشورهای مختلف می‌تواند ما را از وابستگی به دلار و یورو دور کرده تا به این ترتیب ساماندهی بازار رخ دهد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از ایبِنا، سیدکاظم دلخوش با بیان اینکه نرخ ارز باید باز هم کاهش یابد، افزود: متاسفانه با شرایط فعلی پول ملی ما در بدترین وضعیت به نسبت ارز قرار دارد از این رو باید سیاست های کاهش نرخ دلار پیگیری شود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه برای در نظر گرفتن پول منطقه ای برای مبادلات داشته اند، افزود: در نظر گرفتن پول واحد میان کشورهای مختلف می‌تواند ما را از وابستگی به دلار و یورو دور کرده تا به این ترتیب ساماندهی بازار رخ دهد.

وی با بیان اینکه نباید از تحریم ها و فشارهای روز به روز آن غافل شویم، تصریح کرد: تشدید تحریم ها متاسفانه خود معضلی برای تزلزل در ارزش واقعی پول ملی هم شده است.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با اینکه بی توجهی به نرخ دلار همه بازار را را می تواند دستخوش تغییرات منفی کند، گفت: دولت باید تلاش کند نرخ دلار را به قیمت اولیه خود بازگرداند تا تبعات آن برای اقتصاد کاهش یابد.

دلخوش ادامه داد: با ساماندهی ارزی وضعیت نقدینگی در کشور نیز به ثباتی منطقی رسیده و وضعیت از تلاطم فعلی دور خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اصلاح وضعیت پولی و بانکی در کشور، گفت: وضعیت رخ داده در اقتصاد کشور از تبعات نوسانات ارزی در برهه اخیر بوده از این رو باید سازوکاری برای بهبود وضعیت فراهم شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سیاست گذاری و ریل گذاری در مسیر بهبود اقتصادی باید آغاز شود و هر کدام از مولفه‌ها جداگانه باید مورد رسیدگی قرار بگیرند.

همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تا 20 اسفند به بورس می‌آیند- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا