اخبار بورسی

سُرخی 12 روزه بازار سرمایه/ شاخص بورس باز هم منفی شد- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 3 میلیارد و 169میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3 هزار و 98میلیارد تومان در بیش از 319هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 4هزار و 857واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 226هزار و 18واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، پتروشیمی نوری و فولاد مبارکه اصفهان با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

مجازات متخلفان بورسی تشریح شد- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 1264واحد، کل (هم‌وزن) 673واحد، قیمت (هم‌وزن) 438واحد، آزاد شناور 6337واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب 4601 و 6205 واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 982میلیون ورقه به‌ارزش 40میلیارد و 619599میلیون تومان در 77هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 24واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 796واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و مدیریت انرژی امید تابان هور شد و در مقابل شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان و سرمایه‌گذاری صبا تامین بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

رشد 3.6 درصدی شاخص فرابورس در آذرماه- اخبار بازار سهام | بورس - | ""
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 10 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا