اخبار

سهام عدالت دوباره ۲۰ میلیون تومانی می‌شود؟

ریزش ارزش سهام عدالت در حالی است که بارها وزیر اقتصاد، مدیران سازمان بورس، معاون اول رییس‌جمهوری و حتی شخص حسن روحانی، رییس‌جمهوری بارها اعلام کردند که مردم سهام عدالت‌شان را نفروشند چرا که در سبد سهام عدالت، سهم‌های ارزنده‌ای وجود دارد و هرکس که سهامش را بفروشد ضرر می‌کند.

با این وجود این وعده و وعید مدیران دولتی هم درست از آب درنیامد و حالا نه تنها خریداران صندوق‌های ETF دولتی و سهامداران بازار سرمایه زیان‌های سنگینی متحمل شده‌اند که دارندگان سهام عدالت هم که تاکنون سهام خود را نفروخته‌اند با کاهش حدود ۵۰ درصدی ارزش دارایی خود مواجه شده‌اند.

به جز این فرآیند فروش سهام عدالت هم برای نجات شاخص کل از آبان متوقف شده است و حالا مالکان سهام عدالت که از اقشار ضعیف و متوسط جامعه هستند، از نیاز مبرم‌شان به نقدینگی و پول فروش سهام عدالت می‌گویند. اتفاقی که به نظر می‌رسد فعلا عملیاتی نمی‌شود.

به ویژه اینکه آزادسازی ۳۰ درصد سوم سهام عدالت هم متوقف شده است و به نظر می‌رسد که برای احیای ارزش اولیه سهام عدالت نیاز به صعود دوباره شاخص کل بازار سرمایه است. اتفاقی که به گفته کارشناسان بورس به سرعت رخ نمی‌دهد و بورس برای تجربه دوباره آن جهش‌های بلند نیازمند ورود حجم بالایی نقدینگی و اعتماد دوباره مردم به بازار سرمایه است.

در ادامه بخشی از گلایه مخاطبان را به وضعیت فروش سهام عدالت می‌خوانید:

«به من یک تومان دادن اونم اینقدر خورد خورد که نفهمیدم چی شد اصلن و دیگه واریز نکردن»

«این مسخره بازیا چیه سر مردم درآوردین جان مردم را به لب شان رساندید برای فروش سهام عدالت»

«بخدا اگه انیشتین بتونه اینهمه فرمول های مختلف فروش سهام عدالت رو درک کنه. هرروز یه مسخره بازی و یه قانون»

«خدایش مسخره کردین مردم رو از ساعت ۹شب بیرون نریم بعد دفتر پیش خوان ب این شلوغی یکم فکر کنید به مردم یکم»

«مردم سرکار گذاشتند یک روز سجام لازم است ویک روز دیگر می‌گویند لازم نیست هرکس زودتر بیدار بشه یک دستوری می‌دهد حرف های هیچکدام درست نیست فقط به فکر خودشان هستند»

« من عضو بهزیستیم قرض کردم رفتم دنبال کارای سهام عدالت. نون شب ندارم ولی کارای سهام مو انجام دادم مگه شب عید یه پولی دستمو بگیره ایشالا خدا به سر زنو بچه هاتون بیاره این بی پولی و تا بفهمید ما چی میگیم»

«من با سود سهام چی بخرم ،لطفا نظرتون رو بگین ،موندم»

« با این تورم سود سهام عدالت پول یه نوبت ویزیت مون هم نیست»

«سهاممو که واسه فروش گذاشتم و هفتاد خوان رستمم رد کردم کرایه خانه قسطای بانکم رو هم شدن یه زن تنهاهستم نیاز داشتم که واسه فروش گزاشتم نه حقوق ثابت دارم نه بیمه خدایا»

«سهام عدالتتونو مردم نمیخان، قیمتهارو برگردونید که الکی الکی ۶ برابر کردید. همه رو فقیر کردین بسه دیگه»

تمامی اخبار سهام عدالت را از این لینک بخوانید.

ارتقای یک نماد فرابورسی از تابلوی نارنجی به زرد در بازار پایه- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یک =

دکمه بازگشت به بالا