اخبار اقتصادی

سنای آمریکا پاول را برای دومین دوره به عنوان رئیس فدرال رزرو تایید کرد- اخبار اقتصاد جهان – | “”

سنای آمریکا پاول را برای دومین دوره به عنوان رئیس فدرال رزرو تایید کرد- اخبار اقتصاد جهان – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشنال نیوز، در حالی که فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات متحده) همچنان به مبارزه خود با تورمی ادامه می دهد که در این کشور طی چهار دهه گذشته بی سابقه بوده است، مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه به تایید جروم پاول برای دومین دوره ریاست فدرال رزرو رأی داد.

رای 80 به 19 نشان دهنده حمایت گسترده کنگره از تلاش فدرال رزرو برای مبارزه با افزایش قیمت ها از طریق افزایش شدید نرخ بهره است که می تواند تا سال آینده ادامه یابد.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، که در روزهای اخیر گفته بود مبارزه با تورم بزرگترین اولویت داخلی اوست، از تایید پاول استقبال کرد.

بایدن گفت: خوشحالم که سنا گامی رو به جلو در دستور کار من برای کنترل تورم با تأیید نامزدهای من در فدرال رزرو برداشته است.

سنا قبلاً به تأیید حضور لیزا کوک و فیلیپ جفرسون برای عضویت در هیئت مدیره بانک مرکزی رأی داده است. لائل برینارد به عنوان نایب رئیس فدرال رزرو تایید شد.

بایدن گفت: فدرال رزرو نقش اصلی را در مبارزه با تورم ایفا می کند و این اعضای هیئت مدیره که واجد شرایط هستند مهارت و دانش مورد نیاز را در این زمان حساس برای اقتصاد و خانواده های ما در سراسر کشور به کار خواهند بست.

رئیس جمهور آمریکا قبلا گفته بود که به استقلال فدرال رزرو احترام می گذارد و از تلاش های بانک مرکزی برای افزایش نرخ استقراض حمایت می کند.

فدرال رزرو هفته گذشته نرخ بهره کوتاه مدت خود را 50 واحد افزایش داد که تهاجمی ترین تصمیم آن از سال 2000 تاکنون محسوب می‌شود.

تایید پاول در حالی صورت می گیرد که بسیاری از اقتصاددانان از فدرال رزرو به دلیل انتظار طولانی برای واکنش به تورم انتقاد کرده اند. تورمی که کارش را سخت تر و پرمخاطره تر می کند.

رئیس فدرال رزرو ماه ها اعتقاد خود را تکرار کرده است که تورم “گذرا” است و با باز شدن تنگناهای زنجیره تامین فروکش خواهد کرد.

قیمت ها برای اولین بار یک سال پیش پس از اینکه آمریکایی ها پس از تزریق واکسن، هزینه‌های خود را افزایش دادند و محدودیت های کووید شروع به کاهش کرد، افزایش یافت.

افزایش شدید تقاضا باعث ناآماده شدن بسیاری از مشاغل و کمبود عرضه شد و باعث افزایش قیمت کالاهایی مانند اتومبیل، مبلمان و لوازم خانگی شد.

داده های وزارت کار که روز چهارشنبه منتشر شد نشان داد که تورم در ایالات متحده همچنان بالاست.

انتهای پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 16 =

دکمه بازگشت به بالا