اخبار ارز دیجیتال

سم بنکمن فرید مدیرعامل سابق صرافی FTX بازداشت شد

سم بنکمن فرید مدیرعامل سابق صرافی FTX بازداشت شد

صبح امروز پلیس سلطنتی باهاماس سم بنکمن فرید معروف به SBF را دستگیر کرد. این دستگیری به درخواست دولت آمریکا در پی احضار بنکمن فرید به کنگره آمریکا برای پاسخگویی به اتهامات او در خصوص جریانات صرافی FTX صورت گرفته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، هنوز یکماه از فروپاشی صرافی FTX نگذشته است که خبر دستگیری سم بنکمن فرید، مدیرعامل سابق این صرافی بر سر زبان‌ها افتاد. کلاهبرداری، دسیسه برای ارتکاب کلاهبرداری، دست‌کاری بازار و پولشویی برخی از اتهامات وارد شده به وی هستند. بنکمن قرار است برای ارائه توضیحات به صورت آنلاین در کمیته خدمات مالی مجلس آمریکا در جلسه رسیدگی به سقوط صرافی FTX حاضر شود.

وزارت دادگستری باهاماسراطلاعیه‌ای (عکس زیر) را در رابطه با دستگیری بنکمن فرید منتشر کرد.

اطلاعیه بازداشت سم بنکمن فرید توسط دادستان کل باهاما
اطلاعیه بازداشت سم بنکمن فرید توسط دادستان کل باهاما منبع: کوین تلگراف

فیلیپ دیویس (Philip Davis)، نخست وزیر باهاماس در بیانیه‌ای گفت هر ۲ کشور نفع مشترکی در پاسخگو کردن افراد مرتبط با FTX دارند. این افراد ممکن است به اعتماد عمومی خیانت کرده و قانون را زیر پا گذاشته باشند.

در توییتی در ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) از سوی دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوب نیویورک آمده است که مقامات باهاماس بنکمن فرید را بر اساس کیفرخواست مهر و موم شده‌ای که این دفتر ارائه کرده بود؛ دستگیر کرده‌اند.

بلومبرگ نیز در ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر) گزارش داده بود دادستان‌های نیویورک، ماموران FBI و نهادهای نظارتی با وکلای FTX ملاقات کرده‌اند تا درباره اسنادی که بازرسان می‌خواهند به دست آورند، صحبت کنند.

یکی از موضوعاتی که وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) با جدیت در حال پیگیری آن بود، انتقال صدها میلیون دلار همزمان با اعلام ورشکستگی این شرکت در ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) بود. از این طرف مقامات باهامایی شامل کمیسیون اوراق بهادار این کشور، واحد اطلاعات مالی و واحد جرایم مالی پلیس تحقیقات مشابهی درمورد FTX انجام دادند.

منبع

بیت کوین در مسیر ریزش شدید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا