اخبار ارز دیجیتال

سلسیوس برای ورشکستگی تحت فصل ۱۱ اقدام کرد

سلسیوس برای ورشکستگی تحت فصل ۱۱ اقدام کرد

پلتفرم وام‌دهی سلسیوس روز چهارشنبه رسما درخواست ورشکستگی تحت فصل ۱۱ کرد و مدارک مربوطه خود را در دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک ارائه داد. ورشکستگی تحت فصل ۱۱ به شرکت این اجازه را می‌دهد تا ضمن قفل کردن سرمایه کاربران به فعالیت خود ادامه دهد و از این جهت به آن لقب فرصت برای بازسازی شرکت‌های در بحران‌رفته داده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، اعلامیه شرکت سلسیوس روز گذشته در توییتر منتشر شد. این شرکت همچنین از طریق ایمیل به مشتریان خود از ورشکستگی فصل ۱۱ خبر داد.

ورشکستگی فصل ۱۱ به سلسیوس این امکان را می‌دهد که همزمان با تغییر ساختار برای اجرای تعهدات خود، به فعالیت خود ادامه دهد. سلسیوس همچنین در پستی وبلاگی اسامی برخی از شرکت‌هایی که با موفقیت توانستند پس از اعلام ورشکستگی فصل ۱۱ از بحران خارج شوند را منتشر کرده است. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به امریکن ایرلاینز (American Airlines)، دلتا (Delta)، جنرال موتورز (General Motors)، هرتز (Hertz) و مارول (Marvel) اشاره کرد.

توییت سلسیوس

دنی تالوار (Danny Talwar)، مدیر بخش مالیات در شرکت حسابداری کوینلی (Koinly) به ورشکستگی فصل ۱۱ سلسیوس واکنش نشان داد و ضمن ابراز نگرانی، خاطرنشان کرد ممکن است شرایط به‌گونه‌ای پیش برود که وجوه سرمایه‌گذاران و مشتریان سلسیوس، درست همانند اتفاقی که پس از هک صرافی Mt. Gox در سال ۲۰۱۴ رخ داد و همچنان ادامه دارد، تا آینده‌ای قابل‌پیش‌بینی به آنها بازگردانده نشود.

وی در این رابطه گفت:

سلسیوس می‌تواند داستان صرافی Mt. Gox را تکرار کند. روند دادگاه ممکن است دریافت سپرده‌های مشتریان را در آینده به تاخیر بیندازد.

تالوار افزود:

Mt. Gox، از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ بزرگترین صرافی بیت کوین بود تا اینکه هک شد و بیش از ۸۵۰،۰۰۰ واحد بیت کوین مشتریان را از دست داد. مشتریان این صرافی همچنان در سال ۲۰۲۲ با وجود دادگاه‌های مختلف در حوزه‌های قضایی متعدد در سراسر جهان مانند ژاپن، منتظر بازگشت وجوهشان هستند.

سلسیوس در بیانیه‌ای روز چهارشنبه اعلام کرد قصد دارد ۱۶۷ میلیون دلار پول نقد برای ادامه «عملیات خاص» خود در طول دوران بازسازی شرکت استفاده کند. این پلتفرم وام‌دهی همچنین خاطرنشان کرد قصد دارد در نهایت دوباره به فعالیت پیشین خود بازگردد و وجوه مشتریان را به آنها بازگرداند. با این حال، همچنان روند برداشت سپرده‌های مشتریان متوقف است.

اعضای هیئت مدیره سلسیوس می‌گویند حرکت به سمت ورشکستگی به دنبال تصمیم سخت اما ضروری این پلتفرم در ماه گذشته برای توقف برداشت‌ها و انتقالات در این پلتفرم صورت گرفته است.

الکس ماشینسکی (Alex Mashinsky)، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل کنونی سلسیوس در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد تصمیم اتخاذ شده، تصمیمی درست برای جامعه و این شرکت است.

وی در این رابطه گفت:

ما تیمی قوی و با تجربه داریم که سلسیوس را در این مسیر هدایت می‌کند. من مطمئنم در آینده زمانی که به تاریخ سلسیوس نگاه می‌کنیم، این لحظه را به عنوان لحظه‌ای تعیین‌کننده توصیف خواهیم کرد که با اقدام و عزم و اطمینان، به جامعه کمک کرده و آینده شرکت را تقویت کرده است.

سلسیوس از همان روزهای اول بحران اعلام کرد قصد دارد به پرداخت حقوق و مزایای کارکنانش ادامه دهد. همچنین این شرکت اعلام کرد وام‌های خود را طبق تاریخ سررسید و با پرداخت بهره مانند گذشته می‌پردازد.

پلتفرم وام‌دهی سلسیوس همچنین دیوید بارس (David Barse)، بنیانگذار شرکت XOUT Capital را برای کمک به فرآیند بازسازی استخدام کرده است.

اگرچه برخی از افراد جامعه رمزارزها نسبت به خبر ورشکستگی سلسیوس واکنش منفی نشان دادند، تالوار معتقد است سرمایه‌گذاران نباید نگران باشند چراکه ورشکستگی فصل ۱۱ به این معنی است که سلسیوس متعهد شده تا وجوه کاربران را تمام و کمال پرداخت کند و ناپدید نخواهد شد.

وی در این رابطه گفت:

ورشکستگی فصل ۱۱ به سلسیوس این امکان را می‌دهد تا بدهی‌ها و دارایی‌های خود را از طریق سیستم دادگاهی بازسازی کند. سرمایه‌گذاران نباید هراس داشته باشند چراکه تشکیل پرونده ورشکستگی فصل ۱۱ باعث اطمینان بازار می‌شود.

اوایل روز جاری، سلسیوس آخرین بدهی خود را به پلتفرم وام‌دهی آوه، کامپاند و میکر پرداخت کرد و بدهی ۸۲۰ میلیون دلاری خود را در عرض یک ماه به ۰.۰۱۳ دلار کاهش داد. تالوار خاطرنشان کرد بازپرداخت بدهی‌ها درست پیش از اعلام ورشکستگی ممکن است به این خاطر بوده باشد تا همه وجوه و وثیقه‌های باقی‌مانده مشتریان بررسی شود.

منبع

بیت‌کوین رکورد زد - خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − ده =

دکمه بازگشت به بالا