اخبار بورسی

سقوط بازار سهام آمریکا با ترس سرمایه‌گذاران از رکود اقتصادی- اخبار اقتصاد جهان – | “”

سقوط بازار سهام آمریکا با ترس سرمایه‌گذاران از رکود اقتصادی- اخبار اقتصاد جهان – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، هر سه شاخص اصلی بازار سهام ایالات متحده روز دوشنبه در حالی به سقوط خود ادامه دادند که انتظارات برای صعود قابل توجه نرخ بهره بانکی از سوی فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) و اجماع در میان اقتصاددانان مبنی بر ورود این کشور به رکود، افزایش یافت.

شاخص میانگین صنایع داوجونز با افت تقریباً 900 واحدی یا 2.79 درصدی نسبت به زمان باز شدن معاملات در صبح روز دوشنبه، روی 30516.74 واحد بسته شد. در مقطعی، اندکی قبل از بسته شدن، شاخص اوراق بهادار بلو چیپ نیز بیش از 1000 واحد کاهش یافت.

شاخص ترکیبی نزدک نیز سقوط مشابهی را تجربه کرد و روی 10809.23 واحد بسته شد و 530.80 واحد یا 4.68 درصد کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، رویداد مشابهی نیز برای شاخصS&P 500  رخ داد و روی 3749.63 واحد بسته شد که 151.23  واحد یا 3.88 درصد در روز دوشنبه کاهش نشان می‌دهد.

نمودارهای هر سه شاخص از شروع سال جاری میلادی تا به امروز، آنها را از روز چهارشنبه گذشته به شکل سقوط آزاد نشان می‌دهد.

روند نزولی بازارهای سهام ایالات متحده در ماه مه و پس از آن که فدرال رزرو اعلام کرد برای مبارزه با تورم سرسام آور، نرخ بهره بانکی را 50 واحد افزایش می دهد و شروع به فروش دارایی‌ها می کند، آغاز شد.

پیش از این تا  تاریخ 22 می، بازار سهام آمریکا یک بار طولانی‌ترین روند زیان خود را از سال 1932 یعنی شروع دوره رکود بزرگ تجربه کرده بود.

بر اساس این گزارش، اقتصاددانان بزرگ اکنون رکود اقتصادی را تا پایان سال پیش‌بینی می‌کنند، چرا که قیمت بنزین افزایش یافته و شاخص اعتماد مصرف‌کننده نیز به شدت کاهش یافته است.

روز جمعه، شاخص اعتماد مصرف کننده دانشگاه میشیگان 50.2 واحد را نشان داد که یکی از پایین‌ترین ارقام این شاخص محسوب می شود.

در عین  حال، قیمت بنزین در پمپ بنزین‌های آمریکا روز شنبه به میانگین 5 دلار در هر گالن رسید که بالاترین رقم ذر تاریخ این کشور است.

انتهای پیام/

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا