اخبار ارز دیجیتال

سرمایه مورد نیاز برای تسلط بر شبکه بیت کوین چقدر است؟

سرمایه مورد نیاز برای تسلط بر شبکه بیت کوین چقدر است؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بیت کوین، بزرگ‌ترین شبکه بلاکچین از نظر سرمایه‌گذاری و هش ریت، اغلب به‌عنوان امن‌ترین سیستم غیرمتمرکزی که تاکنون وجود داشته، شناخته می‌شود. به طوری که، حمله ۵۱ درصدی به این شبکه تقریبا غیرممکن است.
یک کارشناس ناشناس در توییتر، محاسبات خود را از هزینه لازم برای حمله ۵۱ درصدی به شبکه بیت کوین به اشتراک گذاشته است. به گفته وی، از نظر تئوری، چنین حمله‌ای به ۷۵۲ هزار دلار بودجه در هر ساعت نیاز دارد. او افزود، یک نهاد واحد نمی‌تواند چنین هش ریتی را کنترل کند. علاوه بر این، این حمله به سخت‌افزارهای پرهزینه و مقدار سرسام‌آوری برق نیاز دارد.
در سال ۲۰۱۴، GHash.io، یکی از قدیمی‌ترین استخرهای استخراج بیت کوین، به‌طور خطرناکی به حمله ۵۱ درصدی نزدیک بود؛ چراکه بیش از ۴۲ درصد از هش‌ ریت این شبکه را کنترل می‌کرد.
امروزه در سال ۲۰۲۲، چنین سلطه‌ای تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد. با این‌ حال، عده‌ای از تحلیلگران نگرانی‌هایی را در مورد افزایش تمرکز در استخراج بیت کوین ابراز کرده‌اند.
بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط وب‌سایت BTC.com، استخراج‌های استخراج Foundry USA، F2Pool، Antpool، Binance Pool و ViaBTC، بیش از ۸۰ درصد از هش‌ ریت شبکه بیت کوین را در کنترل خود دارند.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه

منبع

عرضه 177 هزار میلیارد تومان اوراق در سال 1400/دولت 90 هزار میلیارد تومان اوراق نقدی فروخت- اخبار اقتصاد ایران - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یک =

دکمه بازگشت به بالا