اخبار ارز دیجیتال

سرقت ۸۷۰ هزار دلار از کیف پول میلیونر معروف! ماجرا چیست؟

سرقت ۸۷۰ هزار دلار از کیف پول میلیونر معروف! ماجرا چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مارک کوبان، میلیاردر معروف، قربانی جدیدترین هک کیف پول‌ رمزارزی شده است. طبق گزارش‌ها، نزدیک به ۸۷۰ هزار دلار از کیف پول متامسک متعلق به کوبان تخلیه شده است. کوبان این هک را تأیید کرد و اظهار داشت که احتمالاً نسخه اشتباه متامسک را دانلود کرده است.
به لطف هوشیاری محقق حوزه بلاکچین، WazzCrypto@، این هک در ۱۵ سپتامبر حدود ساعت ۸ بعد از ظهر UTC شناسایی شد. او متوجه فعالیت غیرمعمول مرتبط با یکی از کیف پول‌های کوبان شد که تقریباً برای پنج ماه غیرفعال بود.
بر اساس سوابق تراکنش‌های موجود در Etherscan، برداشت سریع دارایی‌های مختلف از جمله یواس‌دی کوین (USDC)، تتر (USDT) و لیدو استیک اتر (stETH)، از کیف پول کوبان در یک بازه زمانی کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای صورت گرفت. جالب اینجاست که کوبان متعاقباً ۲ میلیون دلار اضافی USDC برداشت و به یک کیف پول جایگزین منتقل کرد. این توالی تراکنش‌ها این ظن را ایجاد کرد که کوبان ممکن است در حال انتقال دارایی‌ها در پرتفوی خود باشد.

Ramzarz۱۰۰ هزار شیبا رایگان!
ثبت نام در آبان تتر رو کامل کن و ۱۰۰ هزار شیبا جایزه بگیر!
شروع کن


با این حال، چند ساعت بعد، خود کوبان تأیید کرد که برای اولین بار در چند ماه گذشته به متامسک وارد شده است. کوبان در ابتدا از فعالیت‌های اخیر کیف پول بی‌اطلاع بود و متعاقباً گفت که مشکوک است شخصی اقدامات او را زیر نظر داشته است. کوبان در ادامه بیان کرد، من کاملاً مطمئن هستم که نسخه‌ای از متامسک را دانلود کرده‌ام که در آن چیزهای مختلفی وجود دارد. کوبان اضافه کرد که با استفاده از دانگل مورد استفاده توسط کوین بیس برای احراز هویت، دارایی‌های باقی‌مانده را با موفقیت به کوین بیس منتقل کرده است.
پیش‌تر ودر ژوئن ۲۰۲۱ نیز، پس از شکست یک استیبل کوین الگوریتمی به نام Iron Finance، کوبان مقدار نامشخصی از سرمایه خود را به خاطر کلاهبرداری راگ پول از دست داده بود.


منبع

کوین‌گیپ

منبع

بازگشت رتبه ایران در اوپک به پیش از تحریم‌ها/ افزایش یک میلیون بشکه ای تولید نفت در 2 سال اخیر- اخبار نفت و انرژی - |

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + ده =

دکمه بازگشت به بالا