اخبار بورسی

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس: با عرضه خودرو در بورس دست دلالان قطع می‌شود- اخبار بازار سهام | بورس – | “”

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس: با عرضه خودرو در بورس دست دلالان قطع می‌شود- اخبار بازار سهام | بورس – | بورس سیگنال “”

روح الله  عباسپور در گفت و گو با  خبرنگار  اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در مورد عرضه  خودرو در بورس گفت: ایران یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های خودرو در خاورمیانه محسوب می‌شود و  عرضه خودرو در بورس یک مزیت‌ بزرگ برای کشور به شمار می‌آید.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: عرضه خودرو در بورس چندین مزیت دارد و باعث  پیشگیری از  سوءاستفاده، رانت خواری و شرایط انحصاری  این صنعت  می شود  و به بحث  شفافیت در قیمت گذاری  کمک می کند.

نماینده مردم قزوین بیان داشت: عرضه خودرو در بورس  اعتماد مردم را نسبت به  این حوزه جلب می کند  و می تواند با قیمت مناسب خودرو را به دست مشتریان واقعی برساند.

عباسپور  با مثبت ارزیابی کردن اقدامات بورس در عرضه خودرو بیان داشت: از عوامل و  شورای عالی بورس  برای این اقدام مهم تشکر می کنم.

علیرضا سلیمی در گفت و گو با  تسنیم  در مورد عرضه خودرو در بورس گفت: با عرضه  همه خودروها در بورس دست دلالان و واسطه گران این حوزه قطع می‌شود و کمک بزرگی در راستای شفافیت به این حوزه می شود، چون حاشیه سود  200 و 300 میلیونی در فروش برخی خودروها نصیب کسانی می شود که هیچ توجیهی برای این امر وجود ندارد.

عضو هیات رییسه مجلس بیان داشت: عرضه خودر در بورس مساله  صنعت خودرو را سامان می دهد و اگر قرار است از منابع عمومی پولی گیر کسانی بیاد مشخص و معلوم  است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی دلالان حاشیه این سود را به جیب می زنند و مردم از این موضوع منتفع نمی شوند که با اقدام بورس کمک بزرگی برای ساماندهی صنعت خودرو صورت گرفت.  مدل عرضه خودرو در بورس موفق عمل کرده است از اعضای شورای عالی بورس در این زمینه تشکر می کنم.

انتهای پیام/

منبع

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/04/11- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

دکمه بازگشت به بالا