اخبار ارز دیجیتال

سخنگوی قوه قضاییه: ۱۹۵ میلیارد تومان از اموال مدیر عامل صرافی کریپتولند توقیف شده است

سخنگوی قوه قضاییه: ۱۹۵ میلیارد تومان از اموال مدیر عامل صرافی کریپتولند توقیف شده است

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده صرافی کریپتولند و اخباری مبنی بر متواری شدن سینا استوی مدیرعامل این صرافی گفت ۱۹۵ میلیارد تومان از اموال استوی توقیف شده است.

به گزارش تابناک، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه روز سه‌شنبه در آخرین نشست خبری در سال ۱۴۰۱ درخصوص مدیر عامل صرافی کریپتولند گفت:

این فرد اگر گوش شنوا دارد و اکنون ممکن است صدای مرا بشنوند، اعلام می‌کنم باید بر اساس قرار وثیقه قانونی که برای او صادر شده است، خود را به دستگاه قضایی معرفی کند.

ستایشی افزود:

برای این فرد قرار قانونی به میزان و ارزش مالی ۱۲۶ میلیارد تومان صادر و مطابق مقررات آزاد شد که در ادامه مرجع قضایی وی را احضار کرد که از انجام این کار سر باز زده و به مرجع قضایی مراجعه نکرده است.

وی با بیان اینکه عدم مراجعه این فرد به معنای متواری شدن وی نیست، گفت اینکه بگوییم این فرد متواری شده است، صحیح نیست زیرا باید ابعاد قضیه این فرد مشخص و سپس برای وی عناوین صادر شود، اتهام این فرد اخلال در نظام اقتصادی از طریق خرید و فروش رمز ارز به صورت غیرقانونی است.

وی افزود:

حدود ۱۹۵ میلیارد تومان از اموال متهم توقیف شده است و در مورد اموال دیگر این فرد نیز اقدامات لازم در حال انجام و موضوع در حال بررسی است.

این درحالیست که بسیاری از کاربران صرافی کریپتولند، پس از ثبت مشخصات و اعلام دارایی‌های مسدود شده خود در این صرافی، تاکنون دارایی‌های ریالی و رمزارزی خود را دریافت نکرده‌اند. میهن بلاکچین در گزارشی، وضعیت مالباختگان این صرافی را بررسی کرده است که می‌توانید از طریق لینک زیر آن را مطالعه کنید.

آخرین وضعیت پرونده کینگ مانی

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده رمز ارز کینگ مانی گفت:

این پرونده به دادگاه رفته بود و دادگاه با توجه به حساسیت و دایره وسیع آن ۱۰ مورد نقص گرفت که عمدتا مربوط به تعیین میزان مال از دست رفته مالباختگان بود و نواقص را دادسرا، ۲۱ اسفند بررسی و پاسخ داد و پرونده به دادگاه ارجاع شد.

وی درباره تعداد متهمان مطرح در این پرونده افزود در این پرونده ۲ متهم؛ یک خانم و آقا مطرح هستند که در بازداشت به سر می‌برند.

منبع

ارزهای دیجیتال بازهم قرمز پوش شدند
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + نوزده =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا