اخبار ارز دیجیتال

سبز شدن بازار کریپتو با کاهش شاخص تورم آمریکا – “”

سبز شدن بازار کریپتو با کاهش شاخص تورم آمریکا – بورس سیگنال “”

سبز شدن بازار کریپتو با کاهش شاخص تورم آمریکا

شاخص تورم PCE (هزینه های مصرف شخصی) ایالات متحده افزایش ۰.۳٪ را نشان می دهد که کمتر از پیش بینی های قبلی است. این می تواند افزایش بیشتر نرخ بهره را در ماه های آینده نشان دهد.

شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی یاPCE  که برای محاسبه تورم در ایالات متحده استفاده می شود، در ماه فوریه ۰.۳ درصد افزایش نشان داد. این امر پس از اعلامیه دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده منتشر شد. این رقم کمتر از افزایش ۰.۴ درصد بود که توسط فعالان بازار پیش بینی می شد.

افزایش ۰.۳ درصدی شاخص تورم در فوریه

در طول ۱۲ ماه گذشته PCE 4.6 درصد افزایش یافت که کاهش کوچکی نسبت به سطح مشاهده شده در ژانویه را نشان می دهد. گزارشات در ماه فوریه نشان داد که شاخص PCE ماهانه ۰.۳ درصد و سالانه ۵ درصد رشد کردند. در حالی که در ژانویه این شاخص به ترتیب ۰.۶ درصد و ۵.۳ درصد رشد کرد. گزارشات ماهانه نشان داد که قیمت انرژی ۰.۴ درصد کاهش یافت در حالی که قیمت مواد غذایی ۰.۲ درصد رشد کرد. این میزان از آنچه پیش بینی می شد کمتر بود. قیمت کالاها ۰.۲ درصد افزایش یافت، در حالی که قیمت خدمات ۰.۳ درصد افزایش را نشان می داد.

علیرغم اینکه برخی بخش ها سطوح پایین تری از شاخص تورم را تجربه می کنند، سایر بخش ها همچنان تحت تأثیر منفی این موضوع قرار دارند. به ویژه قیمت های مرتبط با مسکن، سر به فلک کشیده است. اما، فدرال رزرو بیان کرد که مقامات در حال حاضر به گذشته نگاه می کنند، زیرا آنها پیش بینی می کنند که افزایش اجاره بها در طول سال کاهش یابد.

با این وجود، به نقل از کوین گیپ، مقامات اعلام کردند که همچنان متعهد به کاهش قیمت‌ ها در بحبوحه بحران بانکی فعلی در کشور هستند. آنها انتظار دارند که تورم بسیار بالاتر از هدف ۲ درصدی فدرال رزرو در سال ۲۰۲۴ دنبال شود.

واکنش بازار

پس از انتشار گزارشات شاخص تورم، معاملات فیوچرز بازار سهام  و بورس بالاتر بود، در حالی که نرخ اوراق بهادار بلندمدت خزانه داری کاهش یافت. قراردادهای فیوچرز در S&P 500 0.4% افزایش یافت و در Dow Jones  ۱۳۴ واحد افزایش یافت که افزایش ۰.۴% را نشان می دهد. از سوی دیگر، قیمت فیوچرز نزدک-۱۰۰ در زمان نگارش این مقاله توسط بورس سیگنال “” ۰.۳ درصد افزایش یافت.

بازار کریپتو نیز در واکنش به گزارش شاخص تورم، شاهد یک افزایش حاشیه ای بود. قیمت بیت کوین در یک ساعت گذشته افزایش ۱ درصدی را تجربه کرد. در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۲۸۱۴۳ دلار در حال مبادله است. پادشاه آلتکوین ها، اتریوم نیز ۰.۸۸ درصد افزایش یافت و نزدیک به محدوده ۱۸۰۰ دلار معامله می شود.

منبع

گزارشی مأیوس‌کننده از صرافی ورشکسته FTX: بیش از 415 میلیون دلار رمزارز به سرقت رفته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا