اخبار

زعفران ارزان شد – بورس سیگنال

[ad_1]

به گزارش #بورس سیگنال و به نقل از تجارت نیوز، غلامرضا میری، نایب‌رئیس شورای ملی زعفران از افت ۱ تا ۲ درصدی قیمت طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: هم‌اکنون حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و حداکثر ۱۰ میلیون تومان است.

او افزود: همه ساله در ۱۰ تا ۱۲ اردیبهشت قیمت زعفران به سبب کاهش عرضه ۵ تا ۱۰ درصد گران می‌شود، در حالی که امسال این موضوع اتفاق نیفتاده است.

میری با اشاره به اینکه بازار زعفران در رکود به سر می‌برد، بیان کرد: با گسترش ویروس کرونا، تمامی کشور‌های واردکننده زعفران، از ایران درخواستی برای خرید نداشتند.

۱۰ درصد ظرفیت قبلی صادرات زعفران در حال انجام است

نایب‌رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه ۱۰ درصد ظرفیت قبلی صادرات در حال انجام است، گفت: علی‌رغم آغاز فعالیت اصناف در بسیاری از شهرها، اما درخواستی برای خرید زعفران وجود ندارد که این امر بر کاهش قیمت محصول دامن زده است.

او ادامه داد: بنا بر آمار در ۱۲ ماهه سال گذشته، ۲۵۱ تن زعفران به بازار‌های هدف صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل تفاوتی نداشته است.

میری اظهار کرد: با وجود آنکه واحد‌های بسته‌بندی و صادرات زعفران با حداقل ظرفیت مشغول به کار هستند، حال باید منتظر ماند و دید که کرونا چه زمانی به پایان می‌رسد.

نایب رئیس شورای ملی زعفران در پایان از آغاز کشت پیاز طلای سرخ طی یک ماه آینده خبر داد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

[ad_2]

نحوه ثبت اطلاعات چک در سامانه صیاد اعلام شد
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

nobitex
دکمه بازگشت به بالا