اخبار خودرو

رکورد سرعت ۰ تا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت توسط کونیگزگ رگرا شکسته شد!

رکورد سرعت ۰ تا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت توسط کونیگزگ رگرا شکسته شد!

کونیگزگ رگرا پس از یک ماه رکورد سرعت ۰ تا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت ریماک نورا را شکست.

به گزارش گجت نیوز، چند وقت پیش ریماک نورا، سوپرکار الکتریکی پرسر و صدا رکورد سریع‌ترین خودرو تولیدی را تصاحب کرد که به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کرده است. با این حال، این رکورد نورا دوام زیادی نیاورده و کونیگزگ رگرا، هایپرکاری که حتی عمر بیشتری از نورا دارد، رکورد سرعت آن را با اختلاف یک ثانیه‌ای شکسته است. رگرا ظرف ۲۸.۸۱ ثانیه به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیده، درحالی که نورا به‌عنوان رکوددار قبلی مدت زمان ۲۹.۹۴ ثانیه را ثبت کرده بود.

خودروساز سوئدی کونیگزگ که در حوزه توسعه هایپرکارهای عملکردبالا فعالیت دارد، با رگرا سابقه چشمگیری را از خود به جا گذاشته است. خودرو رگرا این خودروساز در سال ۲۰۱۹ طی ۳۱.۴۹ ثانیه به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و بلافاصله متوقف شده بود. این رکوردی با بهبود چند ثانیه‌ای در مقایسه با رکورد ۳۳.۲۹ ثانیه‌ای کونیگزگ آگرا RS در سال ۲۰۱۷ در نظر گرفته می‌شد. کونیگزگ حالا با ثبت رکورد ۲۸.۸۱ ثانیه‌ای با رگرا درحالی که چندین سال از تولید آن می‌گذرد، باری دیگر توانایی خود در توسعه ابرخودروهای فوق‌العاده سریع را به نمایش گذاشته است.

کونیگزگ به دنبال ثبت این رکورد جدید با رگرا اظهار داشت از آنجا که این خودرو سوپر اسپرت هنوز در عرصه رقابتی امروز حرفی برای گفتن دارد، برای ثبت این رکوردهای جدید بازگشته است. باید به این نکته اشاره کرد که این سوپرکار حالا رکورد دیگری را هم در اختیار دارد: سریع‌ترین خودرو جاده‌ای که فرایند دستیابی به سرعت ۴۰۲ کیلومتر بر ساعت و توقف بلافاصله را در طول فقط ۲۹.۶ ثانیه به پایان رسانده است. کونیگزگ برای ثبت این دو رکورد جدید رگرا را به فرودگاه اوربرو در غرب استکهلم برده است که با طول ۳۲۷۴ متر به این خودرو اجازه نمایش توانایی‌های خود را می‌داد.

رگرا از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲ روی خط تولید خودروساز سوئدی کونگیزگ قرار داشت و در سال ۲۰۲۲ تحویل کل ۸۰ دستگاه تولید شده از آن به اتمام رسید. این شرکت حالا برای تولید نسخه‌ای ویژه از جسکو با نام ابسولوت در حدود ۴۰ دستگاه در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳ برنامه دارد و بنا به ادعای آن، این خودرو سریع‌ترین ساخته آن خواهد بود. در این صورت، انتظار می‌رود که حتی رکوردهای بیشتری با نام کونیگزگ در زمینه سرعت به ثبت برسند.

منبع

(تصاویر) کادیلاک ممنوعه در آمریکا!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 11 =

دکمه بازگشت به بالا