اخبار اقتصادی

رفع تصرف 30 هزار ملیارد تومان اراضی دولتی در منطقه آزاد چابهار- اخبار راه و مسکن – | “”

رفع تصرف 30 هزار ملیارد تومان اراضی دولتی در منطقه آزاد چابهار- اخبار راه و مسکن – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نصرالله ابراهیمی در جلسه شورای اداری گفت: منطقه آزاد چابهار یک بنگاه اقتصادی بوده و دارای ماموریت های کلان ملی و فراملی برای پشتیبانی و کمک به پیشرفت و توسعه اقتصادی ایران اسلامی است.می بایست با تلاش و هم افزایی بدنه مدیریتی سازمان؛ و رفع تمام محدودیت های موجود نسبت به جذب حداکثری سرمایه‌گذاری‌های مولد و با اهلیت اقدام کنیم.

وی افزود: طی 8 ماه اخیر علی رغم وجود برخی محدودیت های قانونی در حوزه اختیارات ، تلاش کرده ایم با همکاری و مساعدت اعضای شورای تامین و شورای نظارتی استان در کنار سایر اعضای هیئت مدیره سازمان، موانع پیش رو برداشته تا تکالیف منطقه برزمین نماند. در همین راستا جهت واگذاری زمین ، انعقاد تفاهم نامه ، قرارداد و جذب سرمایه گذار و کلیه پرداخت های جاری و عمرانی متناسب با بودجه سازمان مطابق مقررات اقدام می شود .

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 27 میلیون دلار صادرات کالا به خارج از کشور و سرزمین اصلی و میزان 263 میلیون دلار کالای تجاری به مقصد سرزمین اصلی بوده است ، با این توصیف درآمد سازمان نسبت به شش ماهه مشابه سال قبل 232 درصد رشد داشته است .

مسئول اداره منطقه آزاد چابهار با اشاره به اهمیت مبارزه با فساد اداری اضافه کرد: مبارزه با فساد یک اصل و هدف والایی است و فساد خط قرمز نظام جمهوری اسلامی و دولت انقلابی است و اعلام می کنم هر کس در هر جای سازمان اثری از فساد مشاهده کرد موظف است به اینجانب گزارش کند و ما شدیدا از او حمایت کرده و به موضوع با جدیت از مسیر قانونی پیگیری خواهیم کرد و در این‌میان مسامحه ای با افراد فاسد و ضایع کننده حقوق مردم و سازمان نداریم.

ابراهیمی یادآور شد: با پیگیری مستمر حقوقی سازمان و معاضدت و مساعدت مسئولان قضایی حدود 450 هکتار از اراضی متعلق به منطقه آزاد چابهار به ارزش نسبی بیش از 30 هزار میلیارد تومان در محدوده روستای تیس و سایر نواحی منطقه را به بیت المال برگردانده شد،  البته برخی از احکام قضایی این تصرفات مراحل بدوی را طی کرده و برای برخی نیز فرایند تجدید نظر خواهی دنبال می شود تا نهایی شود . حدود 200 پرونده جاری با اختلافات حقوقی و قراردادی درخصوص عدم انجام تعهدات طرف های قرارداد با سازمان منطقه آزاد است که با تشکیل کارگروه خاص تمامی پرونده ها مجددا بازبینی و تصمیم گیری می شود.

به گفته وی، همچنین بعد از قانون الحاق و افزایش محدوده به 82 هزار هکتار توسط دستگاه های اجرایی در منطقه نسبت به واگذاری زمین اقدام شده بود که حدودا به 200 پرونده می رسد که تمامی پرونده ها با همکاری فرمانداری ، شورای شهر و دستگاه قضایی مقرر شد به لحاظ قیمت گذاری ، نحوه واگذاری و اعمال قانون مجددا کنترل و تصمیم نهایی اتخاذ گردد.

ابراهیمی در مورد وصول مطالبات معوقه سازمان منطقه آزاد چابهار نیز گفت: برخی از مطالبات سازمان بعضا از سال 1372 پرداخت نشده است ولی عمده ترین مطالبات پرداخت نشده به سازمان مربوط به دهه 90 است که از طریق سازمان فرایند پیگیری و وصول آن در دستور کار قرارگرفته است.

انتهای پیام/

منبع

وزیر خزانه داری آمریکا سقف قیمت نفت روسیه را اعلام کرد- اخبار اقتصاد جهان - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا