اخبار

رشد نماگرهای بازار قراردادهای آتی در تالار نقره ای- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالای ایران معامله‌گران بیش از 114 هزار و 700 قرارداد آتی را به ارزشی بیش از 1358 میلیارد و 840 میلیون ریال منعقد کردند که حجم و ارزش معاملات به ترتیب نسبت به هفته پیش از آن با رشد 8 و 25 درصدی رو به رو شدند.

همچنین  معامله گران در دو سررسید تیر و شهریور قرارداد آتی زعفران نگین تعداد 108 هزار و 600 قرارداد را به ارزشی بیش از 986 میلیارد و 837 میلیون ریال منعقد کردند که سررسید شهریور ماه سهم 78 درصدی از حجم و سهم 79 درصدی از ارزش کل معاملات این دارایی پایه را به خود اختصاص داد.

4 نشانه سقوط احتمالی قیمت دلار / به زودی قیمت دلار و سکه می‌ریزد؟

این گزارش می‌افزاید: انعقاد 2243 قرارداد آتی زعفران پوشال معمولی نیز در دو سررسید مشابه ارزش نزدیک به 16 میلیارد ریالی را در پی داشت.

همچنین در این مدت معامله گران 3839 قرارداد آتی پسته را نیز برای تحویل در دو سررسید خرداد و مرداد سال جاری منعقد کرده و ارزش نزدیک به 354 میلیارد ریالی را رقم زدند.

گفتنی است در جریان معاملات هفته ای که گذشت در دو سررسید خرداد و مرداد امسال قرارداد آتی زیره سبز نیز در مجموع 65 قرارداد منعقد شد که ارزش 2 میلیارد و 52 میلیون ریالی برای این دارایی پایه به ثبت رسید.

اعلام وصول طرح مجمع سهامداران حقیقی بازار سرمایه در مجلس- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا