اخبار

راهکارهای 4گانه عضو کمیسیون برنامه مجلس برای بهبود شرایط بورس- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، سید محمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به اینکه دولت باید راهکارهایی را برای تقویت بازار سرمایه در دستور کار خود قرار دهد، گفت: نخستین رویکرد دولت در تقویت این بازار جلب اعتماد مردم است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ارائه آموزش‌های لازم در زمینه فعالیت در بازار سرمایه و بورس به مردم و سهامداران خُرد قدم بعدی است که باید به‌درستی و با جدیت انجام شود تا افراد مطلع و آگاه به شرایط تمامی سرمایه خود را به این بازار وارد نکنند بلکه تنها مازاد آن را در بورس سرمایه‌گذاری کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ضمن تأکید بر اینکه بازارگردانی توسط دولت باید جدی گرفته شود، اظهار کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار نباید مدیریت بورس را به کارگزاری‌ها واگذار کند و بورس را رها کند، باید با بازارگردانی اصولی نوسانات بورس را معقول و منطقی پیش ببرند، نه اینکه این بازار را دچار یک رشد حبابی یا نزول بدون دلیل و خسارت‌بار کنند.

خانه ملت، میرتاج‌الدینی در ادامه تأکید کرد: راهکار دیگر برای مدیریت بازار سرمایه، مدیریت عملکرد حقوقی‌ها در بورس است، یعنی نباید آنها هر زمان که خواستند به بورس وارد شوند و سهامی را بخرند و هر وقت هم که نخواستند، با افزایش قیمت سهام خود را بفروشند و بازار را دچار مشکل کنند. دولت باید از بروز حرکت‌های عامدانه و هیجانی که بورس را به‌هم می‌ریزد، جلوگیری کند و برای سهام مردم یک حافظ باشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

+

تاثیر دوگانه کرونا بر معاملات بازار سرمایه/ راهکارهای برون رفت از محدودیت‌های اقتصادی و نقش تعاون در پساکرونا- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا