اخبار

دوگانه‌سوز کردن کدام خودرو‌ها رایگان است؟

[ad_1]

به گزارش #بورس سیگنال و به نقل از تجارت نیوز، حمید قاسمی ده چشمه، قائم‌مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در برنامه روی خط شبکه خبر با بیان اینکه در سال گذشته اولویت ما برای دوگانه‌سوز کردن خودروها، خودروهای موجود در شرکت‌های خودروسازی بوده است، افزود: خوشبختانه خودروسازان از این موضوع استقبال کردند و ۲۵ هزار خودرو به صورت دوگانه‌سوز توسط کارخانجات تحویل داده شده است.

او ادامه داد: در زمینه ثبت نام برای دوگانه‌سوز کردن خودرو‌ها مشکلی وجود ندارد و بیشترین دیتا و اطلاعات در اختیار وزارت صمت است.

قاسمی اظهار کرد: استقبال عمومی برای دوگانه‌سوز کردن خودرو‌ها بسیار خوب بوده و برنامه‌ریزی برای اجرای این طرح انجام شده است. در آینده خودرو‌های کوچک مقیاس هم وارد این مقوله می‌شوند.

این مقام مسئول گفت: با توجه به استقبال متقاضیان و مالکان خودرو‌های عمومی از سامانه قبلی و نظر به اینکه مدیریت کاملی بر روند عملیات تبدیل و پاسخگویی به تقاضا‌های مصرف‌کنندگان و صاحبان خودرو داشته باشیم، ثبت‌نام این افراد در سامانه جدید به آدرس GCR.NIOPDC.IR که در دامنه شرکت ملی پخش فرآورده‌های ملی تهیه شده است، پیگیری خواهد شد.

قاسمی ده چشمه توضیح داد: سامانه جدید به زیرساخت‌های اطلاعاتی مثل ثبت احوال و شاهکار متصل است و صاحبان خودرو می‌توانند با در اختیار داشتن فقط شماره ملی و شماره تلفن همراه خود که متعلق به مالک خودرو است، به این سامانه مراجعه و مراحل ثبت‌نام خود را پیگیری کنند.

قائم‌مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از اتصال این سامانه با کارگاه‌های تبدیل و دوگانه‌سوز کردن خودرو‌ها خبر داد و افزود: بر این اساس افراد پس از ثبت‌نام، پیامکی را دریافت می‌کنند که بر اساس آن، زمان و محل سکونت مالکان خودرو اعلام می‌شود.

او تصریح کرد: هم‌اکنون همه کارخانه‌ها و مراکز تبدیل با تمام ظرفیت در حال فعالیت هستند و با توجه به زیرساخت‌های مناسبی که فراهم شده است روند دوگانه‌سوز کردن خودرو‌های عمومی در سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد. ضمن اینکه افرادی که پیش از این در سامانه قبلی ثبت‌نام کرده‌اند و پیامک‌های فراخوان برای آن‌ها ارسال شده حتما باید به سایت یا شماره تلفن‌هایی که در پیامک اعلام شده مراجعه کنند، تا نوبت خود را از دست ندهند.

قاسمی با اشاره به اینکه طبق مصوبه شورای اقتصاد تنها خودرو‌های عمومی شامل وانت‌بار‌های سبک و سنگین، ون و مسافربر‌های شخصی می‌توانند به صورت رایگان به دوگانه‌سوز کردن خودرو‌ها خود اقدام کنند، افزود: یک میلیون و ۶۴۶ خودرو در نوبت این طرح قرار دارند و تمامی قطعات اجرای این طرح از جمله سیلندر و مخزن به صورت رایگان در اختیار کارگاه‌های دوگانه‌سوز کننده قرار می‌گیرد.

قاسمی با اشاره به اینکه دوگانه‌سوز کردن تمامی خودرو‌های عمومی رایگان است، افزود: دوگانه‌سوز کردن خودرو‌های عمومی برای سایر خودرو‌ها اعلام خواهد شد و متقاضیان می‌توانند اطلاعات خود را وارد سامانه کنند که به زودی این و طبق نوبت پیامک آن‌ها ارسال می‌شود، اما طبق مصوبه این طرح برای آن‌ها رایگان نخواهد بود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

[ad_2]

«نام مادر» بر کارت ملی درج می‌شود
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

nobitex
دکمه بازگشت به بالا