اخبار

دومین محموله واکسن روسی کرونا فردا به ایران ارسال می‌شود

، نخستین محموله واکسن روسی کرونا هفته گذشته وارد کشور شد و محموله دوم واکسن اسپوتنیک وی فردا پنجشنبه از مسکو به ایران ارسال می‌شود.

محموله دوم واکسن روسی کرونا شامل یک صد هزار دوز فردا بارگیری و به ایران ارسال خواهد شد.

واکسیناسیون پرسنل آی سی یو کرونای بیمارستان ها از روز سه شنبه در ایران با واکسن اسپوتنیک وی آغاز شده است و در ادامه مسیر سالمندان و جانبازان در آسایشگاه ها واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

گفتنی است، شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو همراه هیاتی برای بررسی توانمند‌های دارویی و تولید واکسن در روسیه و امضای تفاهم نامه همکاری از روز یکشنبه در مسکو بسر می‌برد.

رئیس سازمان غذا و دارو در دیدار با خانم الکساندرا دروونوا معاون امور بین الملل وزیر بهداشت روسیه درباره استفاده واکسن اسپوتنیک وی در ایران گفت: ما در این مورد شاهد سنگ اندازی‌هایی از شرکت‌های بین المللی برای استفاده از واکسن اسپوتنیک وی در ایران بودیم با این وجود سازمان غذا دارو مجوز مصرف این واکسن را صادر کرد. وزیر بهداشت ایران اجازه نداد منافع برخی شرکت‌ها مانع استفاده از واکسن روسی شود.

رییس سازمان غذا و دارو گفت: برای پایان دادن به شایعات اولین کسی که واکسن دریافت کرد فرزند وزیر بود. به این ترتیب با این اقدام وزیر پیام صریح به روسیه داد که اراده ایران توسعه همکاری‌های درمانی با روسیه است.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه حامل پیام وزیر بهداشت ایران برای همتای روسی است، اظهار کرد: انتظار وزیر بهداشت ایران این است که با روسیه گام‌های عملی برای همکاری در عرصه‌های مختلف پزشکی از جمله واکسن برداریم.

«الکساندرا دروونوا» معاون اموربین الملل وزیر بهداشت روسیه با بیان اینکه همکاری در زمینه‌های سلامت با ایران برای کشور ما افتخار بزرگی است، تصریح کرد: بر همین اساس پیشنهاد می‌کنیم که توافقنامه‌ای ابتدا بین وزارت خانه‌های بهداشت و سپس در بالاترین سطح بین دولت‌های دو کشور به امضا برسد.

این مقام بهداشتی روسیه آغاز واکسیناسیون علیه کرونا در ایران را تبریک گفت و افزود: از ایران به خاطر استفاده از واکسن روسی «اسپوتنیک وی» قدردانی می‌کنیم. امروز «واکسن اسپوتنیک وی» به غیر از روسیه در ۲۵ کشور ثبت شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار مرتبط با کرونا را در اینجا بخوانید.

عرضه اولیه‌های امسال 7 تایی می‌شود- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پانزده =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا