اخبار

دولت برای درآمدهای خود در سال 1400 هم به بورس چشم دوخته است- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، فرهاد دژپسند عصر دیروز(دوشنبه) در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: برنامه‌ریزی ما این است که سال آینده 1400 هزار میلیارد تومان از دو بازار پول و سرمایه و نیز سرمایه‌گذاری خارجی تأمین مالی داشته باشیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: تأمین مالی از بورس را سال آینده با ایجاد شرکت‌های سهامی عام و صندوق‌های پروژه پیگیری خواهیم کرد؛ بنابراین سال 1400 سرعت و عمق بیشتری به بازار سرمایه می‌دهیم تا تحقق رقم 1400 هزار میلیارد تومان محتمل‌تر باشد.

دژپسند تاکید کرد: امسال سرمایه گذاری خارجی خوبی داشتیم اما سال آینده باید قطعاً بیشتر باشد.

وزیر اقتصاد در پاسخ به پرسشی درباره کاهش اعتماد مردم به بازار سرمایه گفت: دنبال فرهنگ سازی هستیم تا مردم به روش غیرمستقیم در بورس سرمایه‌گذاری کنند تا تنش‌ها کمتر شود؛ چون این التهابات بیشتر به دلیل سرمایه‌گذاری مستقیم مردم در بورس است.

وی تاکید کرد: آمادگی داریم عرضه اولیه‌های زیادی داشته باشیم، اما منتظریم تا حواشی روانی بازار سرمایه حذف شده و این بازار به تعادل برسد. اگر تحلیل‌های کارشناسان بازار سرمایه را مطالعه کنید پیامشان این است که بازار سرمایه در حال عبور از این شرایط است.

به گفته وزیر اقتصاد در 9 ماهه امسال سودآوری شرکت‌های بورسی نسبت به مدت مشابه پارسال سه برابر شده است.

دژپسند همچنین درباره اظهارات گذشته خود مبنی بر عرضه اولیه بزرگ به مناسبت ولادت حضرت زهرا گفت: من این عرضه اولیه را به صورت مشروط اعلام کرده بودم و بستگی به شرایط بازار دارد و اگر این شرایط نامساعد باشد آن را انجام نمی‌دهیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

نمادهای بورسی شیفت بعدازظهر شنبه 11 مرداد چه هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − دو =

دکمه بازگشت به بالا