اخبار ارز دیجیتال

دولت ایتالیا از سود معاملات رمزارزها ۲۶٪ مالیات می‌گیرد

دولت ایتالیا از سود معاملات رمزارزها ۲۶٪ مالیات می‌گیرد

دولت ایتالیا قصد دارد بخشی از بودجه خود در سال ۲۰۲۳ را با مالیاتی که از رمزارزها دریافت می‌کند پوشش دهد. برای این منظور از سود حاصل از معاملات رمزارز ۲۶٪ مالیات دریافت خواهد کرد. همچنین برای کسانی که دارایی‌های خود را به دولت معرفی می‌کنند تخفیف قائل شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، جورجیا ملونی (Giorgia Meloni)، نخست وزیر ایتالیا به تازگی لایحه‌ای در پارلمان این کشور به تصویب رسانده است که مطابق آن از سال ۲۰۲۳ رمزارزها مشمول ۲۶٪ مالیات بر عایدی سرمایه خواهند بود.

چندی پیش نیز پرتغال در اقدامی مشابه اعلام کرد قصد دارد از عایدی سرمایه‌گذاری در رمزارزها ۲۸٪ مالیات دریافت کند. تصمیم ایتالیا و پرتغال برای اخذ مالیات از کریپتو پیش از اجرای مقررات بازار کریپتو موسوم به طرح میکا (MiCA) اتخاذ شده است. طرح میکا توسط اتحادیه اروپا پیشنهاد شده است و شامل چارچوبی برای ارائه مجوز به کسب و کارهای حوزه کریپتو است که الزامات عملیاتی سخت‌گیرانه‌ای برای ارائه‌دهندگان خدمات ارز دیجیتال دارد.

قرار است ۲۶٪ از سودی که معامله‌گران کریپتو از معاملات خود دریافت می‌کنند به عنوان مالیات به دولت ایتالیا اختصاص پیدا کند. مشروط بر اینکه سود معامله‌گر از ۲٬۰۰۰ یورو در هر دوره مالیاتی فراتر رود. همچنین به منظور تشویق دارندگان رمزارز به افشای دارایی خود به دولت، پارلمان تصمیم گرفته از افرادی که خوداظهاری انجام می‌دهند مالیات کمتری بگیرد؛ به این صورت که ۱۴٪ از ارزش دارایی‌های آن‌ها در ۱ ژانویه ۲۰۲۳ (۱۱ دی ۱۴۰۱) را به عنوان مالیات دریافت کند. یعنی مبنای دولت برای گرفتن مالیات، قیمت رمزارز در لحظه خرید آن نخواهد بود.

منبع

بیت کوین اکنون چندمین دارایی باارزش جهان است؟
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

nobitex
دکمه بازگشت به بالا