اخبار ارز دیجیتال

دلیل کارشناسان برای صعودی بودن قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۳!

دلیل کارشناسان برای صعودی بودن قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۳!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گفته بنیان‌گذار موسسه Union Ventures Fund، اتریوم (ETH) می‌تواند در سال 2023 سودده باشد. طبق گزارش‌ها، معامله‌گران این رمزارز همچنان خوش‌بین بوده و تعداد اعتبارسنج‌های شبکه نیز رشد کرده است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!
شروع


به گزارش سایت ای‌ام‌بی‌کریپتو، فرد ویلسون، یکی از بنیان‌گذاران Union Ventures Fund، به پتانسیل رشد صعودی اتریوم در سال جاری ایمان دارد. فرد در بیانیه‌ای در 3 ژانویه، پیش‌بینی کرد که حتی اگر بسیاری از پروژه‌های وب 3 در سال 2023 شکست بخورند، اتریوم همچنان رشد خواهد داشت.

سال 2023، یک سال صعودی برای اتریوم؟!

این احساس صعودی به این دلیل است که فرد معتقد است اتریوم بهترین مدل زیرساخت اقتصادی را در میان دارایی‌های وب ۳ دارد. دلایل دیگری نیز وجود دارد که چرا سرمایه‌گذاران نسبت به اتریوم احساس خوشایندی دارند.

یکی از این دلایل، افزایش تعداد آدرس‌ها در شبکه اتریوم است. بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط Glassnode، تعداد آدرس‌های با موجودی غیرصفر اتریوم در چند ماه گذشته رشد قابل‌توجهی داشته و به بالاترین حد خود یعنی 92 میلیون آدرس رسیده است.

همراه با آدرس‌ها، اعتبارسنج‌ها در شبکه اتریوم نیز رشد کرده‌‌اند. تعداد اعتبارسنج‌های شبکه در ماه گذشته، 2.22 درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، درآمد تولید شده توسط این اعتبارسنج‌ها در هفت روز اخیر، 1.65 درصد افزایش یافته است.

در زمان نگارش این خبر، تعداد اعتبارسنج‌ها در شبکه اتریوم 494,342 است.

اعتبارسنج‌ها تنها گروهی نیستند که به اتریوم ایمان دارند؛ زیرا معامله‌گران نیز به نفع اتریوم خوش‌بینی نشان می‌دهند. بر اساس داده‌های گزارش‌شده توسط Coinglass، تعداد پوزیشن‌های خرید به نفع اتریوم با اختلاف زیادی از موقعیت‌های فروش پیشی گرفته است. در زمان انتشار خبر، 65.82 درصد موقعیت‌ها از نوع لانگ یا خرید است.

هولدرها و توسعه‌دهندگان ETH

علاوه بر احساسات عمومی برای اتریوم که صعودی به نظر می‌رسد، چند زمینه دیگر وجود دارد که اتریوم می‌تواند پیشرفت نشان دهد.

فعالیت توسعه اتریوم در ماه گذشته به شدت کاهش یافته است. این نشان می‌دهد که مشارکت‌های انجام شده توسط تیم اتریوم در GitHub آن کاهش یافته است. با این حال، کاهش فعالیت‌های توسعه، نهنگ‌های اتریوم را متوقف نکرده است. درصد سهم اتریوم که توسط آدرس‌های بزرگ نگهداری می‌شود، طی دو هفته گذشته افزایش چشمگیری داشته است. اما این علاقه نهنگ‌ها برای تأثیر مثبت بر قیمت اتریوم کافی نبود.

کاهش قیمت منجر به کاهش نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) شد. این نشان می‌دهد که اکثر هولدرهای اتریوم در صورت فروش دارایی‌های خود ضرر خواهند کرد. تفاوت منفی لانگ/شورت نشان داد که بیشتر سرمایه‌گذاران کوتاه مدت هستند که متحمل ضرر می شوند.

هنوز مشخص نیست که هولدرهای کوتاه مدت موقعیت خود را بفروشند یا خیر. در زمان نگارش این خبر، اتریوم با قیمت ۱،۲۵۰ دلار معامله می‌شود که طبق گزارش CoinMarketCap، قیمت آن در 24 ساعت گذشته ۲٫۶۹٪ افزایش یافته است.

منبع

متا ۶ درخواست علامت تجاری مرتبط با کریپتو ثبت کرد
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + چهارده =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا