اخبار ارز دیجیتال

دادگاه عالی چین، بیت کوین را به عنوان نوعی دارایی مجازی به رسمیت شناخت

دادگاه عالی چین، بیت کوین را به عنوان نوعی دارایی مجازی به رسمیت شناخت

دادگاه عالی شانگهای چین سندی منتشر کرده است که در آن از بیت کوین به عنوان یک دارایی باارزش، کمیاب و در دسترس یاد شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، دادگاه عالی شانگهای سندی را منتشر کرده است که در آن بیان می‌کند بیت کوین تابع قوانین و مقررات حقوق مالکیت است. این یافته در رابطه با شکایتی بود که در اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۱۳۹۹) در دادگاه منطقه‌ای ارائه شد که شامل بازیابی وامی معادل ۱ واحد بیت کوین بود. این دادگاه بدوی بیت کوین را دارای ارزش، کمیاب و در دسترس تشخیص داد؛ بنابراین مشمول حقوق مالکیت بوده و بر اساس تعاریف نوعی دارایی مجازی قلمداد می‌شود.
به گزارش وب‌سایت سینا (Sina)، دادگاه خلق منطقه بائوشان شانگهای به نفع شاکی چنگ مو (Cheng Mou) رای صادر کرد و به متهم شی مومو (Shi Moumou) دستور داد تا بیت کوین را بازگرداند. با این حال متهم موفق به انجام این کار نشد و پرونده دوباره به دادگاه بازگردانده شد. در می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) میانجیگری انجام شد و از آنجایی‌که متهم دیگر مالکیت بیت کوین را نداشت، طرفین توافق کردند که به متهم تخفیف داده شود تا بتواند غرامت فرد وام‌دهنده را بپردازد.
نمی‌توان گفت قیمت بیت کوین وام داده شده در حال حاضر چقدر است؛ زیرا خرید و فروش این رمزارز در چین ممنوع است. به نظر می‌رسد، این پرونده به دلیل محدودیت‌های مقامات تحقیقاتی و اجرایی دادگاه که نمی‌توانند درباره اموال مجازی تحقیق کنند، پیچیده شده است.

دولت چین در گذشته نیز مخالفت‌های خود را با حوزه رمزارزها عنوان کرده بود و در سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶)، این مخالفت را بیشتر کرد. دولت به تدریج استفاده از برق برای استخراج رمزارزها را ممنوع کرد و به مخالفت با بازار کریپتو پرداخت. پس از آن نیز توجه خود را به فعالیت‌های مالی غیرقانونی مرتبط با توکن‌های بی‌همتا (NFT) معطوف کرده است. در عین حال، چین در معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در سراسر جهان پیشتاز بوده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا